Kochane przez zwierzęta
Otwieramy nowe sklepy!

Bezpieczeństwo psa w ciemności

Jesienią i zimą w czasie spacerów z psem często bywa już ciemno. Taki spacer może być pasjonującą przygodą, nie jest jednak całkowicie bezpieczny. Dzięki naszym wskazówkom nie będziesz się musiał niczego obawiać.

Kiedy dni stają się krótsze, w czasie porannych i wieczornych spacerów z psem często panuje już mrok, a nawet całkowita ciemność. Kierowcom trudniej jest o zmierzchu zauważyć ludzi i zwierzęta na poboczu i odpowiednio wcześnie zareagować. Jest to szczególnie niebezpieczne, kiedy kierowca zostanie oślepiony przez światła samochodu jadącego z naprzeciwka. Zwłaszcza, kiedy osoba na poboczu ma ciemne ubranie, a zwierzę ciemną sierść. Możesz zapobiec temu niebezpieczeństwu, dbając o to, by być dobrze widocznym w ciemności.

Sprawdzone wyposażenie dla właściciela psa

Przemysł odzieżowy nie jest tu niestety wielkim wsparciem: szczególnie odzież jesienna i zimowa jest często utrzymana w stonowanych lub ciemnych barwach. Nie poddawaj się temu trendowi i noś w czasie spacerów z psem możliwie jasne lub jaskrawe kolory. Kurtki trekkingowe oferują nie tylko większą paletę barw, większość z nich ma także elementy odblaskowe. A jeśli nie, przymocuj do kurtki taśmy odblaskowe albo noś kamizelkę odblaskową.

Poza tym, wybierając się na spacer, zabieraj zawsze ze sobą latarkę lub lampę czołową. Dzięki niej będziesz nie tylko lepiej widział drogę, lecz w nagłym wypadku będziesz mógł od razu zwrócić na siebie uwagę.

Akcesoria zapewniające bezpieczeństwo psu

Najprostszym i najbardziej skutecznym akcesorium dla psa jest odbijająca światło świecąca obroża lub szelki (najlepiej z odpowiednią smyczą). Kierowcy znają ten rodzaj odblasku z kamizelek ostrzegawczych i dzięki temu bardzo szybko uświadamiają sobie, że na drodze znajdują żywe istoty. Poza tym obroże i szelki odblaskowe mają tę zaletę, że są dość wytrzymałe i nie wymagają baterii.

Wadą odblasków jest to, że świecą tyko wtedy, kiedy pada na nie światło z zewnętrznego źródła. Kiedy, spacerując z psem po ciemnych ścieżkach z dala od drogi, chcesz wiedzieć, gdzie dokładnie znajduje się Twój ulubieniec, powinieneś używać dodatkowo tak zwanych „blinkies“. Są to przywieszki z lampkami LED mocowane w razie potrzeby do obroży, które przez kilka godzin świecą lub migają. Alternatywą są świecące obręcze, które wkłada się na szyję psa; po połączeniu obu końców zaczynają one jasno świecić. Warte polecenia są też świecące obroże ze zintegrowanymi lampkami LED. Jeśli chcesz mieć całkowitą pewność, kup swojemu psu odblaskową, świecącą obrożę (ewentualnie szelki lub kamizelkę) i różnego rodzaju blinkies. Bo jeśli chodzi o bezpieczeństwo w ciemności, sprawdza się zasada: im więcej, tym lepiej.

Pamiętaj: w ciemności możesz spuścić psa ze smyczy tylko, jeśli jest on całkowicie posłuszny. Jego węch jest lepszy niż Twój wzrok, i zanim zauważysz dzikie zwierzę lub kota, pies będzie już daleko.

 

Polecane produkty
 Ani One odblaskowa kamizelka Fit+Fun świecąca zawieszka 
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ
PODOBNE ARTYKUŁY