Kochane przez zwierzęta
Otwieramy nowe sklepy!

Czy jesteś przygotowany na wakacje ze swoim psem?

Wakacje z psem, przygotuj się

Wakacje z psem – przygotujcie się na wyjazd

Słońce, atrakcyjne miejsce wypoczynku i wystarczająco dużo czasu do spędzenia ze swoim czworonożnym przyjacielem – to idealne warunki dla właścicieli psów, którzy uwielbiają podróżować! Jednakże ten najszczęśliwszy czas w roku powinien być odpowiednio zaplanowany.

1. Najważniejszą rzeczą jest paszport dla zwierząt – specjalny dokument, który możesz otrzymać u swojego weterynarza. Powinien on zawierać dowód ważnego szczepienia przeciw wściekliźnie, natomiast w zależności od kraju do którego się wybierasz potrzebne mogą być dodatkowe zaświadczenia. Sprawdzisz je na stronie ambasady danego kraju.

2. Powinieneś mieć ze sobą również obrożę i smycz, wodę i miskę, odpowiednio większą ilość żywności która starczy na cały pobyt (warto wziąć ze sobą trochę więcej pożywienia na wypadek rozsypania i utraty części porcji).

3. Twój pies powinien być również zachipowany, i jeśli to możliwe zarejestrowany w Międzynarodowym Rejestrze Zwierząt jak Safe Animal. Powinien mieć również adresówkę z danymi jak jego imię i przede wszystkim numer telefonu (najlepiej z numerem kierunkowym do Polski (+48) – byś był przygotowany na każdą ewentualność.

4. Dowiedz się, czy Twój pies nie potrzebuje ochrony przed pasożytami.

5. Niektóre kraje wymagają również by mieć ze sobą kaganiec.

6. Pamiętaj oczywiście o awaryjnym zestawie pierwszej pomocy – możesz go kupić w sklepach Maxi Zoo.

Wszelkie informacje dotyczące wymagań związanych z przyjazdem i pobytem z psem zagranicą znajdziesz na stronach ambasady wybranego przez Ciebie kraju.

Zaplanuj wspólne wakacje

Wyjazd z psem, Maxi Zoo

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ
PODOBNE ARTYKUŁY