Kochane przez zwierzęta
Otwieramy nowe sklepy!

Do smyczy, gotowi, start! ABC treningu chodzenia na smyczy

2

Nauka chodzenia na smyczy

Bardzo ważne jest aby każdy pies miał możliwość chodzenia luzem by móc swobodnie oddawać się zabawom ze swoimi przyjaciółmi. Ale tak samo ważne jest zabezpieczenie psa przed zagrożeniami w trakcie spaceru. Ruch uliczny, suczka w okresie cieczki, łowieckie instynkty, czy nawet agresywne zachowanie czy choroba – może być wiele okoliczności, które sprawią, że smycz okaże się pomocna. Ponadto w wielu miastach obowiązkowe jest trzymanie psa na smyczy, a jej brak może zaskutkować mandatem od Straży Miejskiej.

Każdy właściciel chciałby mieć psa, który dobrze zachowuje się na smyczy. Ale co to dokładnie znaczy? Odpowiednie zachowanie na smyczy oznacza, że pies idzie obok ciebie z równą prędkością i w tym samym kierunku. I to jest coś co oboje musicie wspólnie wyćwiczyć!

Początki są ważne

Twój pies powinien mieć zbudowane pozytywne skojarzenia i zaufanie do smyczy – można to osiągnąć chwaląc go czy oferując mu smakołyki. By nauczyć psa prawidłowego chodzenia na smyczy, stań jak tylko zaczyna cię ciągnąć. Możesz ruszyć dopiero, gdy pies spojrzy na ciebie i stanie nie napinając smyczy.

Pamiętaj także, że to ty nadajesz kierunek marszu. Dobrym sposobem na szkolenie jest także zmienianie kierunku i prędkości marszu jak tylko pies przestaje za Tobą iść. Powinieneś mieć także świadomość, że dla psa linia Twojego wzroku i język ciała pokazują mu kierunek w którym chcesz iść. Brak zdecydowania może wprowadzić twojego psa w błąd i sprawić że nie będzie wiedział dokąd iść i będzie zdezorientowany.

Szkolenie psa

Szkolenie psa chodzenia na smyczy z pewnością będzie dużym sprawdzianem Twojej cierpliwości, ale w ten sposób Twój pies dowie się, że ciągnięcie na smyczy nie jest właściwą drogą do sukcesu i stworzycie silny zespół który sprosta każdemu wyzwaniu napotkanemu w trakcie spaceru.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ
PODOBNE ARTYKUŁY