Kochane przez zwierzęta
Otwieramy nowe sklepy!

Kłaczki u kotów – jak sobie z nimi radzić

Koty są niezwykle czystymi zwierzętami; dbanie o własne futro jest częścią ich natury.

W wyniku lizania się kocia sierść przyczepia się do szorstkich języczków zwierząt i wędruje do żołądka. Ruchy żołądka prowadzą do powstania niestrawnych kłaczków z sierści. Są one wydalane przez organizm kota, dzięki czemu nie ma on problemów trawiennych, ani nie dochodzi do niedrożności jelit. Koty połykają znaczną ilość sierści, szczególnie w okresie linienia.

Regularne czesanie

Możesz pomóc swojemu kotu poprzez regularne czesanie. Ta czynność zmniejszy do minimum ilość martwych włosów i dodatkowo stanowi okazję do przytulenia go i okazania mu zainteresowania. Możesz znacznie zmniejszyć ryzyko zakłaczenia poprzez podawanie twojemu kotu odpowiedniej pasty i karmienie go wysokiej jakości karmą. Specjalne składniki tworzą małą sieć we wnętrzu układu trawiennego, która gromadzi połknięte włosy, aby mogły zostać naturalnie wydalone. Dzięki temu kłaczki po prostu nie tworzą się w jelitach!

Możesz także podawać swojemu kotu trawę, aby nie zaczął atakować twoich roślin doniczkowych. Nie zapominaj jednak o dawaniu swojemu kotu także odpowiedniej pasty, ponieważ trawa jedynie ułatwia mu zwrócenie sierści, nie eliminuje jednak problemu.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ
PODOBNE ARTYKUŁY