Kochane przez zwierzęta
Otwieramy nowe sklepy!

Jak przekonać kota do picia?

To, że kota do picia przekonać nie jest łatwo wie każdy jego właściciel. Ale co zrobić, aby jednak nasz przyjaciel zechciał zajrzeć do miski z wodą?

Możesz sprawić, aby twój kot pił więcej na wiele sposobów. Po pierwsze, zwróć uwagę, gdzie stawiasz jego miskę z wodą. Jeśli masz taką możliwość, nie stawiaj jej bezpośrednio przy misce z jedzeniem – kot ją wtedy często ignoruje. Niektóre koty maja swoje własne zdanie na te tematy. Powodem takiego zachowania jest to, że dziko żyjące koty zazwyczaj nie znajdują źródła wody zaraz przy zwierzynie.

Eksperyment z miską

Postaw miskę z wodą w innym pokoju, który kot często odwiedza lub przez który często przechodzi. Możesz oczywiście także ustawić w domu kilka miseczek z wodą. Takie rozwiązanie na pewno będzie odpowiadało większości kotów domowych. Większość kotów ma słabość do stojącej jakiś czas wody i nie lubi, kiedy wymieniasz wodę w miseczce codziennie. W związku z tym faktem wystarczy, jeśli podasz kotu świeżą wodę raz w tygodniu, jednak upewnij się, że w wodzie nie rozmnażają się zarazki. W tym celu myj miskę sparzając ją wrzątkiem.

Innym rozwiązaniem jest ustawienie wielu miseczek w całym domu. Niektóre ustaw na podłodze, inne trochę wyżej, na przykład na niskim stoliczku. Niektóre koty lubią pić, kiedy znajdują się trochę ponad ziemią. Specjalne mleko dla kotów to kolejne dobre rozwiązanie -nie dawaj jednak kotu zwykłego mleka krowiego, które może spowodować u tego gatunku biegunkę.

Woda z kranu?

Niektóre koty domowe uwielbiają pić wodę z kranu. W ich przypadku sensownym rozwiązaniem jest kupienie im fontanny do pojenia. Wydaje ona przyjemny dźwięk, który zachęca kota do picia, a dodatkowo nawilża powietrze w pomieszczeniu, co jest dobre zarówno dla ciebie, jak i dla twojego pupila.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ
PODOBNE ARTYKUŁY