Kochane przez zwierzęta
Otwieramy nowe sklepy!

Maxi Zoo spełnia marzenia

Podarowaliśmy psa 10-letniemu Łukaszowi

W tym roku spełniliśmy największe marzenie niepełnosprawnego 10-letniego Łukasza Białousa, który od wielu lat chciał mieć psa. Podczas gali Top For Dog 2016 chłopiec otrzymał pupila o wdzięcznym imieniu Benio.

Prawie każdy marzy o prawdziwym przyjacielu, który zawsze będzie obecny i pomoże w trudnych chwilach. Taki towarzysz jest szczególnie cenny, gdy w życiu pojawiają się problemy ze zdrowiem i nie ma możliwości czynnego udziału w aktywnych zabawach rówieśników.

Poznaj ich historię

Łukasz ma 10 lat i od urodzenia dzielnie zmaga się z różnymi chorobami. Wśród wielu dolegliwości ma zdiagnozowane m.in.: koarktację i rekoarktację aorty, kardiomiopatię przerostową, zespół wydłużonego QT, rozszczep podniebienia miękkiego, skoliozę, przykurcze w stawach kolanowych, barkowych i biodrowych, refluks żołądkowo-przełykowy, nietolerancję mleka, niedowagę, a także podejrzenie choroby Noonan i jaskry. Dlatego nie może brać udziału w typowych zabawach dla dzieci w jego wieku takich, jak: jazda na rowerze czy gra w piłkę. Wszystkie takie czynności wymagające dużego wysiłku fizycznego i  są niebezpieczne dla  jego zdrowia.

Dlatego chłopiec od dawna chciał mieć towarzysza, który będzie zawsze mógł spędzać z nim czas, nawet podczas częstych wizyt w szpitalu. Takim bezinteresownym przyjacielem mógł zostać pies, ale niestety nie wszystkie rasy mogą spełnić wszystkie kryteria, niezbędne do tego by Łukasz mógł się opiekować pupilem. Dlatego jego wybór padł na pieska rasy cavalieri king charles spaniel, na którego zakup nie było jednak stać mamy chłopca.

Początek przyjaźni

Dzięki informacji od pani Niny Bekasiewicz, która jest organizatorem gali Top For Dog, mogliśmy zrealizować marzenie Łukasza. Podczas uroczystego wydarzenia, które odbyło się w Teatrze Kamienica 22 listopada dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Maxi Zoo – Bartłomiej Łętocha przekazał psiaka chłopcu i jego mamie. Pupil otrzymał od razu imię i od tej pory nazywa się po prostu Benio. Szczęśliwsze zwierzęta, szczęśliwsi ludzie” to nasze motto. Dlatego cieszymy się, że Łukasz stał się szczęśliwszy dzięki temu że otrzymał od nas prawdziwego przyjaciela, jakim jest Benio.

Podarowaliśmy psa Łukaszowi, Maxi Zoo      Pies Benek trafił do Łukasza, Maxi Zoo

 

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ