Bezpłatna wysyłka  od 69 zł  osiągnięto
Bezpłatny  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Kuwety dla kotów w sklepie online Maxi Zoo

Kuweta to podstawowe wyposażenie w każdym domu, w którym mieszka kot. Koty z reguły bardzo chętnie i bez wahania korzystają z kuwety. Tutaj znajdą Państwo duży wybór kuwet dla kotów, łopatek do czyszczenia kuwet, wycieraczek przed kuwetę i innych akcesoriów dla lubiących czystość pupili.

Jakie rodzaje kuwet dla kotów są dostępne?

Wybór kuwet dla kotów jest duży, obejmuje różne warianty, jak kuwety zamknięte i otwarte, samoczyszczące oraz kuwety z sitkiem lub wysoką krawędzią. W zależności od upodobań pupila przy korzystaniu z kuwety można wybrać odpowiedni model marki Trixie, Nobby, Catit, Europet Bernina, Premiere lub innych producentów.

Jaka kuweta jest najlepsza dla mojego kota?

Najprostsza kuweta składa się z plastikowej miski z niską krawędzią. Nadaje się ona dla kotów, które bez problemu się załatwiają i spokojnie zasypują odchody. Istnieją jednak koty, które wolą korzystać z kuwety zamkniętej z pokrywą, gdzie mogą się odizolować od otoczenia. Jeszcze inne koty lubią bardzo grzebać lub załatwiają się na stojąco: takie zwierzaki potrzebują kuwety z bardzo wysoką krawędzią lub kuwety zamkniętej w rozmiarze XXL. Dla kota nie ma znaczenia, czy kuweta jest wyposażona w system samoczyszczenia, jest to rozwiązanie oferujące komfort właścicielowi, które zapewnia stale czystą i świeżą kuwetę.

Gdzie najlepiej ustawić kuwetę dla kota?

Kuweta dla kota powinna stać w spokojnym i rzadko odwiedzanym miejscu. Dzięki temu kot może w spokoju z niej korzystać. Nigdy nie wolno ustawiać kuwety w pobliżu miski z karmą, wodą lub blisko miejsca wypoczynku. W gospodarstwie, w którym mieszka kilka kotów, należy udostępnić co najmniej jedną kuwetę na kota, aby zapobiec zabrudzeniom. Sprawdzona żelazna zasada brzmi: jedna kuweta na kota plus jedna dodatkowa.

W jaki sposób i jak często należy czyścić kuwetę?

Kilka razy dziennie należy wynosić odchody i mocz z kociej kuwety do śmieci. Najprościej i najszybciej zrobić to za pomocą szufelki z sitkiem (do żwirku zbrylającego) lub pełnej szufelki (do niezbrylającego). Aby zapobiec powstawaniu przykrych zapachów, w zależności od rodzaju używanego żwirku należy oczyścić całą kuwetę. Aby to zrobić, należy wyjąć cały żwirek i wyrzuć go do przydomowego śmietnika. Następnie należy umyć kocią kuwetę gorącą wodą i w razie potrzeby niewielką ilością środka czyszczącego. Po wyschnięciu należy uzupełnić żwirek nowym. Uwaga: zastosowanie silnie perfumowanych środków czyszczących może spowodować, że kot przestanie korzystać z toalety, ponieważ nie znosi takich zapachów.

 
Filtr
usuń wszystkie
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 73 odpowiedzi.

  • 1
  • 2