Bezpłatna wysyłka  od 69 zł  osiągnięto
Bezpłatny  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Przekąski i przysmaki dla kota

Dlaczego warto kotom podawać przysmaki i przekąski?

Kotom warto podawać przekąski z różnych powodów: w ten sposób wzbudzamy zainteresowanie naszego kota, nagradzamy jego zachowanie i wspieramy jego naturalną potrzebę zabawy podczas wspólnej aktywności. Bogate w witaminy przysmaki dla kota poprawiają samopoczucie naszego pupila i uzupełniają pożywienie, a produkty do pielęgnacji zębów wzmacniają szczękę. Dla układu trawiennego korzystne są przysmaki zawierające słód: podczas mycia się koty automatycznie połykają także sierść. Może ona tworzyć w żołądku kule włosowe, powodujące dolegliwości. Słód ułatwia usuwanie włosów z żołądka. Oczywiście smakołyki dla kota służą także do rozpieszczania pupila i okazywania mu sympatii. W ten sposób budujemy silniejszą więź z naszym zwierzęciem.

Ile przysmaków i przekąsek można podawać kotom?

Jak zawsze, najlepszy jest złoty środek: przekąski podawać z umiarem. Także w przypadku kotów zbyt duże ilości rozpieszczających przysmaków mogą mieć nieprzyjemne skutki dla zdrowia, jak na przykład nadwaga. Producenci karm podają na opakowaniach maksymalną ilość pokarmu na dzień. Zalecenia te należy dostosować do danego kota. Wiele zwierząt domowych lubi urozmaicone posiłki. Dlatego warto zmieniać rodzaje podawanego pożywienia.

Jakie przysmaki i przekąski są odpowiednie dla kotów?

Dla kotów dostępne są różne rodzaje przekąsek dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego zwierzęcia. Można je podawać w różnych formach, na przykład jako miękkie pasty do lizania, soczyste kąski do gryzienia czy chrupiące przysmaki do żucia. Stosowane jako suplement przekąski zawierają witaminy i składniki mineralne, które uzupełniają potrzeby kota w różnych fazach jego życia. Dla kotów z alergiami lub nietolerancjami przygotowano specjalne przekąski, które nie zawierają szkodliwych dla nich substancji. Ponadto dostępne są także przysmaki dla kota mające korzystny wpływ na żołądek, jelita, zęby czy sierść. Różne rodzaje smaków, jak ryba, wołowina czy ser, zapewniają niezbędne urozmaicenie.

 

Filtr
usuń wszystkie
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 90 odpowiedzi.

  • 1
  • 2