Bezpłatna wysyłka     osiągnięto
Bezpłatny  zwrot
Duży  asortyment
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Poidła dla kota i fontanny do picia dla kota w sklepie online Maxi Zoo

Dlaczego warto kupić fontannę do picia dla kota?

Dorosły kot powinien przyjmować dziennie między 30 a 40 ml płynów na kilogram masy ciała. Jeżeli zwierzę jest karmione karmą suchą, zapotrzebowanie to jest większe – podobnie jak w ciepłe letnie dni czy w ogrzewanych pomieszczeniach. Odpowiednia ilość płynów jest ważna pod wieloma względami: dzięki temu można zapobiegać na przykład chorobom układu moczowego u kotów. Poidło dla kota z płynącą wodą zachęca zwierzę do picia. Szczególnie zwierzęta, które niechętnie piją, można w ten sposób skutecznie zachęcić do przyjmowania odpowiedniej ilości płynów.

Jak działa poidełko fontanna?

Poidełko fontanna jest wyposażone w miskę lub zbiornik, który należy napełnić wodą. Za pomocą pompy woda jest transportowana przez wąż w obiegu wody do góry. Stamtąd woda spływa przez kurek, kulę lub inną gładką powierzchnię z powrotem do miski poidełka. Ważne jest, aby powierzchnie do picia były gładkie. Umożliwia to zachowanie odpowiedniej higieny.

Jak często należy wymieniać wodę?

Częstotliwość wymiany wody jest uzależniona od różnych czynników. Należą do nich: liczba kotów korzystających z poidełka, temperatura w pomieszczeniu oraz umiejscowienie poidełka. Co najmniej raz w tygodniu należy jednak wymienić całą wodę i wyczyścić poidełko. Większość modeli umożliwia wygodne wyjęcie miski, opróżnienie jej i umycie pod bieżącą wodą.

Podobnie jak w przypadku tradycyjnej miski na wodę w misce fontanny gromadzi się kocia sierść, ślina i kurz. Jeżeli brzegi miski są brudne, należy koniecznie wymienić wodę i wyczyścić miskę. Ogólna zasada dotycząca wymiany wody brzmi: im częściej, tym lepiej.

Jak można przyzwyczaić zwierzę do poidła dla kota?

Aby koty nauczyły się, że mogą pić z poidełka fontanny, należy pozostawić pompę wyłączoną na czas poznawania przez zwierzę urządzenia. Jej brzęczenie może drażnić kota, a jeśli zwierzę jest bojaźliwe, to nawet odstraszyć. Następnie należy napełnić poidło dla kota taką ilością wody, aby zwierzę mogło bez wysiłku się napić. Jeśli nie jest to możliwe, można zdjąć pokrywkę, umożliwiając kotu napicie się.

Gdy pupil oswoi się z fontanną do picia dla kota, można włączyć pompę. Jeżeli przepływ wody jest regulowany, w fazie przyzwyczajania kota należy ustawić najniższą wartość. Wówczas fontanna z reguły pracuje najciszej. Później można dostosować ustawienie do potrzeb.

 

10 produktów zostało znalezione