Darmowa dostawa od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
Darmowa dostawa od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
  • Sklepy
  • Moje zamówienia
  • Koszyk

Wszystko co musisz wiedzieć na temat suplementów dla psów

15.05.2023 - Czas czytania: 3 minuty

Ein Hund liegt vor einem leerem Napf.

Zdrowemu psu prowadzącemu umiarkowanie aktywny tryb życia karma podstawowa zapewni wszystkie niezbędne elementy żywienia. Zawiera wszystkie ważne witaminy i składniki odżywcze, których potrzebuje Państwa zwierzak. Czasami jednak konieczne jest uzupełnienie niektórych składników – na przykład w razie objawów niedoboru, zwiększonego stresu, dużego obciążenia fizycznego, choroby, karmienia surową karmą lub po przeprowadzonym zabiegu. Karmy uzupełniające dobrze wpłyną na stan zdrowia psa, wzmocnią jego ciało i pomogą mu odzyskać siły. Weterynarz najlepiej doradzi, jeśli wprowadzenie suplementów będzie konieczne, a także w kwestii ich rodzaju i dawkowania.

Loading...

Bogata oferta: najchętniej wybierane suplementy dla psów

Suplementy dla psów są dodawane do karmy w celu wzmocnienia i wsparcia organizmu i jego organów oraz zapobiegania różnym dolegliwościom i łagodzenia ich. Do znanych substancji aktywnych należą, oprócz ważnych witamin, drożdże piwne, cenne białka, niezbędne kwasy tłuszczowe, ekstrakty ziołowe i olej z ryb. Suplementy wzbogacają więc karmę o niezbędne witaminy, błonnik lub składniki odżywcze. Dostępne są na przykład suplementy dla psów z witaminą B, wapniem lub magnezem. Preparaty oferowane są w formie tabletek, kropli, płatków, past, proszku oraz żeli, które dodaje się do karmy dla psów.

Czasem mniej oznacza więcej: Rozsądne stosowanie suplementów dla psów

Dla wyjątkowo aktywnych psów, czworonożnych seniorów, ciężarnych suk lub psów cierpiących na alergie suplementy mogą stać się skutecznym i zdrowym dodatkiem do karmy. Ważne, by suplementy były stosowane z umiarem. Przedawkowanie minerałów lub innych dodatków może trwale zaszkodzić psu. Suplementy powinny być podawane tylko w razie potrzeby i ściśle według wskazań dawkowania. W razie wątpliwości co do wyboru suplementu należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Dodatki są zazwyczaj podawane tylko przez ograniczony okres, aż objawy niedoboru ustąpią. W przypadku psów karmionych surowymi karmami, starszych psów lub psów cierpiących na choroby przewlekłe (choroby serca, nerek, alergie, artrozę lub podobne) konieczne może okazać się stałe podawanie suplementu.

Ein Golden Retriever frisst aus seinem Napf.

Odżywianie psów zimą: kiedy Państwa pupil może jeść trochę więcej

Także zimą pies ma specjalne potrzeby. W niskich temperaturach ciało zwierzęcia potrzebuje więcej energii, aby się ogrzać. Zależy to zasadniczo od kondycji futra psa i poziomu jego aktywności, a także od tego, czy pies jest trzymany w domu czy na zewnątrz. W razie potrzeby można mu teraz podawać trochę więcej karmy. Jeśli natomiast ze względu na zimno spacery są krótsze, ilość karmy powinna być dostosowana do zmniejszonej ilości ruchu. Nie wolno zapominać o regularnym kontrolowaniu wagi – najlepiej robić to raz w tygodniu. W ten sposób zapobiegną Państwo niedowadze i otyłości, a także odpowiednio dobiorą ilość karmy dla psów.

Podawanie witamin i suplementów wzmacnia odporność psa w zimie i może być dla niego pomocne, jeśli:

  • często ma szorstkie i popękane poduszki łap,
  • dotkliwiej odczuwa problemy ze stawami,
  • ma skłonności do biegunki. W takim przypadku należy koniecznie porozmawiać o tym z weterynarzem!

Dzięki odpowiednio ukierunkowanemu odżywianiu i dobrze dobranej karmie dla psów można również pomóc swojemu psu podczas linienia. Potrzebuje on w tym okresie:

  • wysokiej jakości źródła białka do produkcji keratyny, składnika włosów,
  • witamin z grupy B,
  • cynku,
  • biotyny,
  • wysoko nienasyconych kwasów tłuszczowych (na przykład oleju z łososia).
Loading...

Inne artykuły, które również mogą Cię zainteresować

Pozostałe tematy w skrócie