Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.
87-Kategorie-Welpe_stage.jpg

Duży poradnik dla właścicieli szczeniąt – Wskazówki dotyczące czworonożnego członka rodziny

Chcieliby Państwo dać szczeniakowi nowy dom? Przed kupnem młodego psa pojawia się wiele pytań, na przykład, czy należy nabyć go od hodowcy, czy udać się do schroniska. Młode psy wręcz chłoną wiedzę, dlatego od samego początku należy postawić na dobrą edukację. Dzięki naszym wskazówkom, wraz z cennymi trikami edukacyjnymi, przejdą Państwo przez okres zapoznawczy. Ponadto dowiedzą się Państwo ciekawostek na temat rzekomej ochrony szczeniąt i grup zabawowych.

Zachęcamy do pogrążenia się w lekturze naszego psiego poradnika:

„Wyprawka”: pakiet startowy dla nowego szczenięcia

hund-beitrag-erstausstattung.jpg

Jeść, pić, spać, bawić się, trawić – to wszystko, czego w początkowej fazie życia potrzebuje szczenię. Należy więc zacząć od miski z wodą i jedzeniem. Dla dużych psów dostępne są stanowiska do karmienia o regulowanej wysokości, które „rosną” wraz z psem i zapewniają dobrą pozycję karmienia. O wszystkich innych niezbędnych akcesoriach dla Państwa czworonogów przeczytają Państwo poniżej.

Gdy szczenię gryzie: zmiana uzębienia i nawyk gryzienia

13-Hund-beißt_kachel_2.jpg
Na świecie nie ma chyba nic bardziej uroczego niż widok szczeniąt. To słodkie patrzeć na to ich tupanie, szamotanie się, które tak zachęca ludzi do zabawy. Aż trudno oprzeć się wspólnemu szaleństwu z tą słodką zgrają — nim jednak zdążymy się zorientować, rozentuzjazmowany maluszek wypróbuje naszą dłoń jako gryzak. Nie należy to do przyjemności, a da się temu zapobiec. W przypadku dorosłego psa, gryzienie tym bardziej ma niewiele wspólnego z zabawą. Lepiej więc zapobiegać, gdy nie jest za późno. Dzięki kilku wskazówkom wyjaśnią Państwo psiakom, że gryzienie to coś złego.

Pozostawianie szczeniąt bez opieki: od kiedy, w jaki sposób i na jak długo?

23-Welpe-alleine-lassenf_kachel.jpg
Strach przed pozostaniem samemu towarzyszy szczeniętom „od kołyski”. Dla szczeniąt najważniejsze jest, aby trzymać się blisko swej psiej mamy i reszty stada. Pozostawiony samemu sobie szczeniak zwykle nie jest zdolny do przeżycia. Po pierwszych 15 tygodniach spędzonych z matką to Państwo przejmują odpowiedzialność za małego psa. Z przewodnika Maxi Zoo krok po kroku dowiedzą się Państwo, w jaki sposób nauczyć szczenię samodzielności.

Żywienie szczeniąt: Jak karmić psa od samego początku!

hund-ph-welpen-fuetterung.jpg
Właściwe żywienie zaczyna się w wieku szczenięcym. W zależności od rasy szczenięta przechodzą różne wzorce wzrostu aż do osiągnięcia dorosłości. Mniejsze rasy charakteryzują się niższym tempem wzrostu niż rasy średnie i duże. Małe rasy psów są często w pełni rozwinięte w wieku ośmiu miesięcy, duże rasy w wieku ponad dwóch lat. Dla zdrowego wzrostu Państwa szczenięcia szczególnie ważna jest jakość karmy i odpowiednia jej ilość. Rosnący pies potrzebuje pokarmu, który zapewni mu wystarczającą ilość energii i optymalną mieszankę składników odżywczych.

Wychowywanie szczeniąt: z nami uda się już od pierwszego dnia!

12-Welpe-erziehen_kachel.jpg
Wprowadza się do Państwa szczenię — co teraz? Łobuz jest pełen energii, ciekawy, chce się czymś zająć, a jednocześnie nadal jest niezdarny i zdezorientowany. Wciąż czuje się nieswojo, a może nawet nie zna własnego imienia. Bądźmy dobrej myśli i podejdźmy do sprawy w przemyślany sposób. Tutaj dowiedzą się Państwo, jak krok po kroku wychować swoje szczenię!

Czy szukają Państwo dalszych informacji dotyczących psów?