Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.
hund-st-trainieren-kategorieeinstieg.jpg

Szkolenie dla zrównoważonych i aktywnych tropicieli

Dobre wychowanie to nie wszystko: nawet najgrzeczniejszy pies zacznie się nudzić, jeśli nie znajdzie mu się żadnego zajęcia. Pies potrzebuje zadań, które będą dla niego wyzwaniem, oraz ciągłej nauki i szkolenia. W naszym poradniku znajdą Państwo wszystkie najważniejsze informacje na temat psich sztuczek, gier i zabawek, profesjonalnego szkolenia dla psów pracujących, a także dyscyplin sportowych, które mogą Państwo uprawiać ze swoim czworonogiem jako drużyna. Mamy coś dla każdego psa pracującego, sportowca lub artysty estradowego. Znajdą tu Państwo również szkolenie oduczające gryzienia i ćwiczenia uczące chodzenia na smyczy.

Zabawy z psem w domu i na zewnątrz – dla zbudowania silnej więzi między człowiekiem i psem

02-Hundespiele_kachel.jpg
Szczenięta i młode psy uwielbiają zabawy. Podczas gdy szczeniaki poznają otaczający je świat, młode psy zaczynają rywalizować między sobą o pozycję w stadzie. Czy wiedzą Państwo, że również dorosłe psy i „seniorzy” zachowują chęć do zabaw i gier? Dlatego też ważne jest, aby bawić się z psem przez całe życie, co pomoże zadbać o jego ogólne zdrowie i wzmocnić jego przywiązanie do właściciela.

Nauka mantrailingu – ekscytujący sport dla bystrych tropicieli

04-Mantrailing_kachel.jpg
Psi węch nie ma sobie równych. Psie nosy wyposażone są w około 250 mln receptorów węchowych, które umożliwiają im rozpoznawanie zapachów i czerpanie z nich złożonych informacji. Ludzki nos posiada jedynie marne 25 mln receptorów – to prawie nic w porównaniu z psim nosem. Wyczulony zmysł węchu pozwala psom na uzyskanie o wiele większej ilości informacji na podstawie zapachów.

Egzamin na psa towarzyszącego – drużyna zdaje test: pytania i przebieg egzaminu

06-Begleithundepruefung_kachel.jpg
Egzamin na psa towarzyszącego to uznany przez państwo egzamin sprawdzający charakter psa. Nie jest on obowiązkowy dla wszystkich psów i ich właścicieli. Egzaminowane są wyłącznie psy, które ściśle współpracują z ludźmi. Należą do nich na przykład psy asystenci, psy policyjne lub ratunkowe. Aby zdać egzamin, pies musi spełniać kilka warunków.

Nauka łatwych sztuczek dla psów sprawiających frajdę i wzmacniających więź z czworonogiem

10-Hundetricks_kachel.jpg
Psy są z natury ciekawskie i chętne do nauki. Lubią wyzwania i zajęcia, choć należy podkreślić, że nie są to zwierzęta cyrkowe. Sztuczki muszą być koniecznie dopasowane do umiejętności oraz ewentualnych potrzeb i ograniczeń zdrowotnych psa. Ćwiczenie odpowiednich sztuczek wzmacnia więź między psem i człowiekiem, i stanowi jednocześnie wyzwanie umysłowe dla psa. Poniżej znajdą Państwo informacje na temat psich sztuczek łatwych do nauczenia.

Treibball – dla aktywnych i sprytnych psiaków

11-Treibball_kachel.jpg
Treibball to idealny sport dla psów, które lubią rozwiązywać skomplikowane zadania i są przy tym pełne energii. Zręczne psy uwielbiające biegać będą miały mnóstwo zabawy przy treningu treibball – i Państwo również. Aby doprowadzić do celu duże piłki, potrzeba więcej niż tylko szturchnięcia nosem. Brzmi ciekawie? Tu znajdą Państwo więcej informacji.

Psy ratownicze – odpowiednie rasy, ich zastosowanie i szkolenie

12-Rettungshund_kachel.jpg
Wiele akcji ratowniczych nie obędzie się dziś bez pomocy psów ratowniczych. Niestrudzeni pomocnicy pracują przy akcjach ratunkowych lub poszukiwawczych zasypanych lub zaginionych osób. Często są one jedyną nadzieją, aby po wypadku odnaleźć ludzi przy życiu. Chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat ekscytującej pracy psów ratowniczych? Proszę czytać dalej!

Oduczanie psa gryzienia – co należy wiedzieć i jak postępować

17-Beisshemmung_kachel.jpg
Oduczenie psa gryzienia nie zależy w żadnym wypadku od jego wrodzonych umiejętności, ale może zostać mu wpojone od mniej więcej 4. do 16. tygodnia życia. Chodzi tu o to, aby psiak nauczył się kontrolować siłę gryzienia – zazwyczaj podczas zabawy, turlając i siłując się z rodzeństwem. Szczeniaki szczypią się i podgryzają, a kto ugryzie zbyt mocno, ten dostaje za swoje od brata lub siostry, ponieważ psuje zabawę. Również matka może upomnieć lub siłą podporządkować niegrzecznego szczeniaka. W ten sposób młody pies uczy się panować nad intensywnością gryzienia.

Odpowiedni wysiłek fizyczny i umysłowy dla psa

18-Hund-auslasten_kachel.jpg
Każdy z pewnością kiedyś słyszał, że pies musi zostać „wybiegany”. Wielu ludzi sądzi, że regularne spacery i zabawy wystarczą, aby zapewnić psu odpowiedni wysiłek. Oczywiście, jedno i drugie jest ważne, ale pies potrzebuje zazwyczaj czegoś więcej, aby optymalnie się „zmęczyć”. Chodzi tu o to, aby zapewnić psu zajęcia odpowiadające jego potrzebom gatunkowym i społecznym, i dać mu okazję wykorzystać naturalne talenty i wyjątkowe dla jego rasy umiejętności.