Kochane przez zwierzęta
Otwieramy nowe sklepy!

Czy twoje papużki faliste mają odpowiednie zabawki?

Aktywności papużek falistych, Maxi Zoo

Papużki faliste – co lubią robić?

Papużki faliste są inteligentnymi ptakami, dlatego powinny mieć zapewnioną rozrywkę i różnorodne formy spędzania czasu. Wspieraj zapał swoich papużek do bawienia się wieloma rodzajami zabawek i sportowych akcesoriów i sam do niej dołącz! Zapewni to Twojemu podopiecznemu sprawność fizyczną i dobre samopoczucie.

Dla przykładu te mądre ptaki uwielbiają bawić się kulkami. Istnieją specjalne siateczkowe kulki dla papużek falistych, które idealne sprawdzą się do gry w piłkę nożną i które ptaki mogą bez problemu przenosić w dziobach. Często takie piłki mają też dzwoneczek w środku, który wydaje dźwięk gdy piłeczka się toczy. Tak czy inaczej papużki będą uwielbiały wszystko, co wydaje dźwięki przy przenoszeniu.

Dodatkowo ptaki te lubią też bawić się papierem i tekturą. Makulatura, wszelkiego rodzaju puste pudełka np. jajkach, płatkach śniadaniowych, będą idealną zabawką do dziobania i rozrywania na kawałki. Niepotrzebne rolki od papieru z kuchni to wyjątkowo atrakcyjna zabawka dla papużek falistych, ponieważ pozwalają by te małe ptaki użyły całej swojej siły. Rolki można dziobać, popychać i ciągnąć za sobą i jest to dla tych ptaków doskonała zabawa. Użycie wszelkiego typu gazet  nie jest jednak zalecane ze względu na farbę drukarską.

Ćwiczenia w klatce

Odrobinę ruchu w klatce takiego jak wspinanie się i przysiady, zapewniają ptakom właśnie gry i aktywność sportowa. Tyczki i gałązki  o różnych grubościach i fakturze, pozwalają im na spiłowanie pazurów, poprawiają ich sprawność, koordynację, a także zwiększają ich siłę mięśni. Dodanie drabinki w klatce powala im na bieganie w górę i w dół. Liny konopne, które zwisają z górnych szczebelków lub woliery, pozwalają tym mądrym ptakom zamienić się w akrobatów, wykonujących trudne sztuczki. Podwieszane huśtawki z bawełny, z drewnianymi siedzonkami lub bez, są dobre dla ptaków do przemieszczania się lub po prostu spędzania na nich czasu.

Dodatkowo trzeba pamiętać, że papużki trzymane w klatce potrzebują codziennie czasu na swobodny lot po pokoju. Jest to konieczne ćwiczenie by utrzymały pełną sprawność latania i mięśnie. Pamiętaj, żeby zabezpieczyć okna lub drzwi balkonowe siatką, by przypadkiem nie wyleciały z domu i nie zrobiły sobie krzywdy.

 

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ