Kochane przez zwierzęta
Otwieramy nowe sklepy!

Adopcja psa – 2 porady

Adopcja psa – 2 porady

Ten, kto daje dom zwierzęciu ze schroniska, robi coś dobrego i zyskuje przyjaciela na całe życie. Dowiedz się, jak znaleźć zwierzę, które naprawdę do ciebie pasuje.

Znajdź swojego przyjaciela

W schronisku wiele psów czeka na nowy dom. Większość z nich trafia tam z powodu zmieniającej się sytuacji życiowej ich właścicieli, na przykład w wyniku rozwodu czy zmian w życiu zawodowym. Często psy są kupowane bez zastanowienia i już w bardzo młodym wieku trafiają do schroniska, gdyż ich właściciele w zasadzie nie mają dla nich czasu. Są też oczywiście zwierzęta, które mają złe doświadczenia i potrzebują kompetentnego opiekuna, który zajmie się ich problemami. Wśród tych psów znajdzie się z pewnością taki, który będzie pasował do ciebie i twojej sytuacji.

Najlepiej poznać poszczególne zwierzęta, odwiedzając je i wyprowadzając regularnie na spacer. W schronisku nikt nie będzie miał nic przeciwko temu, jeśli przed podjęciem decyzji będziesz przez dłuższy czas zajmować się czworonogami. W końcu masz im zaoferować dom na zawsze, nie może więc być żadnych wątpliwości. Nie wahaj się też zadawać pracownikom schroniska możliwe wielu pytań na temat „twojego” psa. Im więcej się o nim dowiesz, tym łatwiej będzie się wam ze sobą oswoić.

Oswajanie psa z nowym domem

Po przywiezieniu zwierzęcia ze schroniska do domu może upłynąć kilka dni, zanim pies się przyzwyczai. Wykorzystaj ten czas, dając mu wiele miłości i poczucie bezpieczeństwa. Ale pamiętaj także o tym, by od początku wprowadzić jasne zasady. Pies oczekuje od ciebie jednoznacznych sygnałów, którymi może się kierować. Szczególnie dobrze przyswaja instrukcje, które otrzymuje w pierwszych dniach. Bądź serdeczny i opanowany, ale jednocześnie konsekwentny. Kiedy pies zrozumie, że ma nowego właściciela i że w nowym domu może zostać na zawsze, będzie twoim najlepszym przyjacielem.

 

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ
PODOBNE ARTYKUŁY