Kochane przez zwierzęta
Otwieramy nowe sklepy!

Podaj Łapę – dołącz do akcji

Przyjaźń łączy! Dla dobra ludzi i zwierząt

Już po raz trzeci w Polsce organizujemy akcję „Podaj Łapę”.  To najważniejsza akcja charytatywna w Maxi Zoo.  W tym roku wspieramy Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

 

Pochwal się bransoletką wśród przyjaciół lub podaruj ją w prezencie.  W ten sposób pomożesz tym, którzy pomagają, ponieważ Maxi Zoo  całkowity przychód ze sprzedaży bransoletek przekaże na wsparcie  psów ratowniczych Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Weź udział w akcji!

  Przy okazji zakupów w Maxi Zoo kup bransoletkę za 10 zł. 
  Do bransoletki dostaniesz naklejkę łapkę, którą możesz przykleić na nasze drzwi. Niech jak najwięcej osób dowie się o Twoim wsparciu i naszej akcji! Nie zapomnij wpisać imienia swojego pupila!
 Brawo! Właśnie wsparłeś psy GOPR!

 

Poznaj lepiej psy ratownicze GOPR

W Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym jest 25 psów  wyszkolonych do pracy na lawinach w terenie otwartym oraz gruzach. Są to psy różnych ras przeznaczonych do ratownictwa takie jak: owczarki niemieckie, labradory czy border collie. Najczęściej są własnością ratowników zawodowych, jak i ochotników, którzy latami uczą się współpracy, by w górach tworzyć zgrany i efektywny tandem.

 

Statystyki GOPR pokazują, że najwięcej działań ratowniczych to akcje poszukiwawcze, w których psy odgrywają znaczącą rolę. 90% z nich kończy się odnalezieniem poszkodowanego, co jest sukcesem wszystkich ratowników biorących udział w działaniach, również tych czworonożnych. Ich odwaga, wytrzymałość, doskonały węch oraz zwinność są nieocenionym atutem podczas akcji ratowniczych w  miejscach niebezpiecznych i trudnodostępnych, a także w wysokich i gruzach. Jeden pies wykonuje na lawinisku pracę nawet 5-6 ratowników górskich.

 

Dowiedz się więcej >>>

 

     

 

 

Akcja odbywa się do wyczerpania zapasów.

 

Regulamin akcji „Podaj Łapę”