• Brak minimalnej kwoty zamówienia
 • Bezpłatna wysyłka od 99 zł.
 • 45 dni na darmowy zwrot
 • Ponad 8.000 produktów
 • Program PAYBACK
Przyjaźń łączy

Przyłącz się do akcji charytatywnej „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” i wspieraj psy ratownicze GOPR.

Wystartowała VII edycja akcji charytatywnej – „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt”, w ramach której po raz piąty można wesprzeć psy ratownicze Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Psi ratownicy GOPR są nieocenioną pomocą w ratowaniu ludzkiego życia na terenie całej Polski, często w niezwykle trudnych, wręcz ekstremalnych dla człowieka warunkach. Wszystkie osoby chcące wspierać szkolenie i stałe podnoszenie kwalifikacji czworonożnych ratowników, mogą kupić okazjonalne bransoletki w sklepach stacjonarnych Maxi Zoo lub w sklepie online. Koszt tej wyjątkowej bransoletki to 10 zł. Dochód z ich sprzedaży zostanie w całości przekazany Fundacji GOPR. Akcja potrwa do końca roku lub do wyczerpania zapasu bransoletek.

 

Dołącz do akcji! Razem możemy  więcej – liczy się każda bransoletka!

Bransoletki są dostępne w sklepach Maxi Zoo i online do 31 grudnia. Kup dwie: jedną dla siebie i jedną na prezent – bo każda bransoletka charytatywna się liczy!

 

 

W Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym pracuje obecnie 25 psów. Wśród psich ratowników dominują owczarki niemieckie, owczarki belgijskie, retrievery i border collie. Statystyki GOPR pokazują, że bardzo duża liczba działań ratowniczych to akcje poszukiwawcze, w których psy odgrywają znaczącą rolę. 90% z nich kończy się odnalezieniem poszkodowanego, co jest sukcesem wszystkich ratowników biorących udział w działaniach, również tych czworonożnych. Ich odwaga, wytrzymałość, doskonały węch oraz sprawność są nieocenionym atutem podczas akcji ratowniczych w miejscach niebezpiecznych i trudnodostępnych. Jeden pies wykonuje pracę nawet 7 ratowników górskich na lawinisku i do 12 ratowników w terenie (w zależności od warunków).

Przeczytaj statystyki psów GOPR za lata 2017-2020 i zobacz co wspólnie zrealizowaliśmy przez ostatnie 4 lata dzięki akcji „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt”

Sprzęt i wyposażenie:

 • Zbudowaliśmy 7 nowoczesnych placów treningowe dla psów wyposażonych w przeszkody i sprzęt treningowy. Obecnie każda grupa regionalna GOPR posiada plac do treningów i organizowania egzaminów dla psów. Place treningowe zostały zbudowane w grupach: Podhalańskiej, Karkonoskiej, Krynickiej, Bieszczadzkiej, Sudeckiej, Jurajskiej i Beskidzkiej.
 • Zbudowaliśmy 1 poligon gruzowy w grupie Podhalańskiej.
 • Zakupiliśmy 7 specjalistycznych przyczep dostosowanych do transportu psów ratowniczych.
 • Zakupiliśmy 7 specjalistycznych przyczep dostosowanych do transportu psów ratowniczych.

Szkolenia:

 • Zwiększenie liczby psów ratowniczych GOPR w ciągu 4 lat z 14 do 25 psów. Obecnie posiadamy w większości młode psy które w ciągu 1-2 lat będą zdawały egzaminy.
 • Przez 4 lata przeprowadziliśmy szkolenia psów o łącznej liczbie bliskiej 2000 godzin.
 • Każdego roku organizowaliśmy 4 duże 5-dniowe Szkolenia Centralne GOPR w których brali udział wszyscy przewodnicy psów GOPR.
 • Liczba godzin szkoleniowych przypadająca na 1 przewodnika z psem wyniosła średnio 400 godzin rocznie (w tym szkolenia centralne, szkolenia zewnętrzne, seminaria, szkolenia zagraniczne, treningi).
 • Zorganizowaliśmy 2-etapowe szkolenie z zakresu poszukiwania osób martwych z udziałem szkoleniowców z UK-K9 (Wielka Brytania).
 • Szkolenia zagraniczne – szkolenia psów lawinowych w Austrii.
 • Należy także zaznaczyć, że każdy przewodnik pracuje ze swoim psem codziennie, 7 dni w tygodniu, przeprowadzając 2-3 treningi dziennie.

Akcje poszukiwawcze:

 • W ciągu ostatnich 4 lat psy GOPR brały udział w ponad 130 akcjach poszukiwawczych z czego:

–> Grupa Krynicka – 35 akcji

–> Grupa Podhalańska – 47 akcji

–> Grupa Karkonoska – 26 akcji

–> Grupa Bieszczadzka – 29 akcji

–> Grupa Jurajska – 11 akcji

–> Grupa Sudecka – 13 akcji

–> Grupa Beskidzka – 15 akcji

 • Liczba odnalezień i wskazań: 2 – Podhale, 2 – Bieszczady, 1 – Karkonosze, 2 – Beskidy, 2 – Krynica.
 • W 2019 pies brał udział w akcji lawinowej w Bieszczadach. W 2021 roku 2 psy brały udział w akcji lawinowej w Karkonoszach.
 • Współpracowaliśmy w zakresie poszukiwań z użyciem psów ratowniczych z innymi służbami: Policją, Państwową Strażą Pożarną, Grupami Poszukiwawczymi PSP, Stowarzyszeniem STORAT, Wojskiem Polskim, Strażą Graniczną.

Bez względu na warunki pogodowe czy niezwykle wymagające górskie tereny, psi ratownicy GOPR od ponad 45 lat niosą pomoc ludziom, którzy znaleźli się w sytuacji zagrażającej życiu lub zaginęli. Bez ich niezwykłych umiejętności i sprawności, wiele akcji poszukiwawczych nie mogłoby zakończyć się powodzeniem. Jednak, żeby nadal mogły skutecznie pomagać ludziom wymagają stałego, intensywnego szkolenia prowadzonego przez uznanych, międzynarodowych specjalistów. Dlatego celem tegorocznej akcji, prowadzonej przez Maxi Zoo Polska, jest zgromadzenie środków ze sprzedaży bransoletek i przekazanie ich na dalsze szkolenie psów ratowniczych GOPR przez polskich i europejskich trenerów. Podczas akcji poszukiwawczych psi bohaterowie ulegają kontuzjom, dzięki zebranym funduszom będzie można zapewnić im także odpowiednie leczenie i niezbędne zabiegi. Jednocześnie część środków, podobnie jak w zeszłym roku, zostanie przeznaczonych na rozbudowanie psich struktur i włączenie w ich szeregi nowych czworonożnych ratowników oraz kontynuowanie stałej i profesjonalnej opieki weterynaryjnej. Dlatego warto przyłączyć się do akcji charytatywnej, z której dochód zostanie przeznaczony na wsparcie i rozwój Podkomisji Psów Ratowniczych GOPR. – Akcja wspierania psów ratowniczych GOPR, zainicjowana przez sieć sklepów Maxi Zoo, stanowi bardzo istotny element finansowania działalności psów ratowniczych w GOPR. Aby zapewnić właściwy poziom i sprawność w działaniu pies i ratownik-przewodnik psa, muszą się nieustannie szkolić. Oczywiście poza codziennymi treningami we własnym zakresie, niezbędne są szkolenia pod okiem najlepszych trenerów. Aby szkolenia były efektywne, muszą być wsparte odpowiednimi sprzętem. Pamiętajmy również o tym, że psy podobnie jak ludzie, ulegają kontuzjom, wymagają leczenia. Środki jakie przekazują klienci Maxi Zoo kupując bransoletki w ramach tej akcji, zabezpieczają właśnie te potrzeby. Za co serdecznie dziękujemy – komentuje Roman Dziedzic, Prezes Zarządu Fundacji GOPR.

 

Wszystkie osoby, które pragną wesprzeć akcję mogą kupić wyjątkową, okazjonalną bransoletkę w sklepach stacjonarnych Maxi Zoo lub w sklepie online. W tym roku można kupić bransoletki w dwóch wersjach kolorystycznych, koszt bransoletki to 10 zł. za sztukę. Wzór łapki na bransoletce jest symbolem wsparcia psich ratowników, ale może też być wyjątkowym prezentem dla każdego miłośnika zwierząt.

Podczas zeszłorocznej VI edycji akcji charytatywnej „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt”, organizowanej przez sieć sklepów Maxi Zoo, ponownie udało się zebrać 120 000 zł (100 000 zł ze sprzedaży bransoletek i 20 000 zł od Maxi Zoo) na wsparcie Podkomisji Psów Ratowniczych Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W mobilizacji nie przeszkodziła nawet pandemia i związane z nią ograniczenia. Łączna kwota jaką udało się zebrać podczas ostatnich 4 lat akcji „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” to aż 411 000 zł, które w całości zostały przekazane na dalsze podnoszenie kwalifikacji czworonożnych bohaterów i zapewnieniu im codziennej opieki na jaką zasługują.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.