• Skepy
 • Moje zamówienia
 • Lista życzeń
 • Koszyk
 • Brak minimalnej kwoty zamówienia
 • Bezpłatna wysyłka od 139 zł.
 • 45 dni na darmowy zwrot
 • Program PAYBACK

Klienci Maxi Zoo hojnie wsparli psy ratownicze GOPR

W ramach VII edycji akcji charytatywnej „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt”, organizowanej przez Maxi Zoo, udało się pobić kolejny rekord i zebrać 130 000 zł na wsparcie Podkomisji Psów Ratowniczych Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Już po raz piąty nasi klienci hojnie wsparli psy ratujące ludzkie życie kupując okazjonalne bransoletki za 110 000 zł, 20 000 zł przekazało Maxi Zoo. W mobilizacji nie przeszkodziła nawet pandemia i związane z nią ograniczenia. Łączna kwota jaką udało się zebrać podczas ostatnich 5 lat to aż 541 000 zł, które w całości zostały przekazane na dalsze podnoszenie kwalifikacji czworonożnych bohaterów i zapewnieniu im codziennej opieki na jaką zasługują.
Akcja charytatywna organizowana przez Maxi Zoo „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” przy ogromnym wsparciu i empatii klientów sieci, już od 5 lat zapewnia nieocenioną pomoc dla Podkomisji Psów Ratowniczych GOPR i ma duże znaczenie dla rozwoju i działalności psów poszukiwawczych. Dzięki środkom finansowym pochodzącym z akcji i ludziom dobrej woli, którzy zakupując okazjonalne bransoletki, zdecydowali się wesprzeć finansowo czworonożnych ratowników GOPR, psy mogą być leczone bez obciążania domowego budżetu ich opiekunów. To pierwsze tak duże wsparcie finansowe dla Podkomisji Psów Ratowniczych GOPR od początku działalności tej sekcji.  Poza leczeniem, zebrane środki pozwolą na szkolenie psów poprzez organizację systematycznych ćwiczeń, ale też zapewnią odpowiedni sprzęt umożliwiający stałe podnoszenie kwalifikacji. Poza szkoleniami, które są szalenie istotnym elementem w pracy psa dla GOPR, przekazane pieniądze pozwolą na polepszenie codziennych warunków egzystencjalnych psich bohaterów i uczynią ich życie jeszcze bardziej szczęśliwym.
– Tylko nieprzerwane, systematyczne szkolenie psów i ich przewodników, zapewnia stałą gotowość do ich działania na najwyższym poziomie, co przekłada się na skuteczność, od której zależy zdrowie i życie ludzi. Kolejnym elementem finansowanym z darowizny przekazywanej przez Maxi Zoo, jest sprzęt osobisty psa i przewodnika. Zespół składający się z psa i ratownika GOPR pracuje często w wymagających warunkach atmosferycznych. Aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo tej pracy, dzięki wspomnianym środkom, możemy wyposażyć taki zespół w odpowiedni sprzęt. Fundacja GOPR nie obciążą tej darowizny żadnymi kosztami administracyjnymi, całość środków przekazywanych z tej akcji wspiera więc działalność Podkomisji Psów Ratowniczych GOPR. Serdecznie dziękuję pracownikom Maxi Zoo za świetną organizację akcji i klientom Maxi Zoo za włączenie się w nią i wsparcie psów GOPR – komentuje Roman Dziedzic, Prezes Zarządu Fundacji GOPR.
Mimo pandemii i ograniczeniom z nią związanym klienci Maxi Zoo stanęli na wysokości zadania i po raz piąty, a w ramach VII edycji akcji „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt”, hojnie wsparli psy ratownicze GOPR kupując okazjonalne bransoletki z symbolem psiej łapki. Organizowanie i angażowanie się w szereg akcji charytatywnych, których celem jest polepszenie warunków życiowych zwierząt, jest nieodłącznym elementem działalności Maxi Zoo w Polsce.
– Jestem niezwykle wdzięczny wszystkim naszym klientom za okazane serce i ten ogromny wyraz empatii. Wiem, że ten miniony rok był trudny, mimo to nasi klienci nie zapomnieli o psach ratujących życie. Dzięki zebranym ze sprzedaży bransoletek środkom, ponownie możemy dorzucić swoją cegiełkę do zapewnienia czworonożnym ratownikom GOPR wszystkiego co niezbędne, aby mogły pomagać nam ludziom i stale podnosić swoje umiejętności. Od 5 lat nasi wyjątkowi klienci wspierają w ramach tej sztandarowej akcji psy ratujące ludzkie życie, dzięki temu udało się przekazać łącznie Fundacji GOPR aż 541 000 zł. Za ten ogromny wkład, zaangażowanie i bycie razem z nami przez te 5 lat, serdecznie dziękuję naszym wspaniałym klientom i miłośnikom zwierząt, dla których los i dobre życie czworonożnych bohaterów nie jest obojętne – komentuje Wojciech Kamiński, Dyrektor Zarządzający Maxi Zoo Polska.

 

Dziękujemy za wsparcie – pomogła każda bransoletka! 

W Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym pracuje obecnie 25 psów. Wśród psich ratowników dominują owczarki niemieckie, owczarki belgijskie, retrievery i border collie. Statystyki GOPR pokazują, że bardzo duża liczba działań ratowniczych to akcje poszukiwawcze, w których psy odgrywają znaczącą rolę. 90% z nich kończy się odnalezieniem poszkodowanego, co jest sukcesem wszystkich ratowników biorących udział w działaniach, również tych czworonożnych. Ich odwaga, wytrzymałość, doskonały węch oraz sprawność są nieocenionym atutem podczas akcji ratowniczych w miejscach niebezpiecznych i trudnodostępnych. Jeden pies wykonuje pracę nawet 7 ratowników górskich na lawinisku i do 12 ratowników w terenie (w zależności od warunków).

Przeczytaj statystyki psów GOPR za lata 2017-2020 i zobacz co wspólnie zrealizowaliśmy przez ostatnie 4 lata dzięki akcji „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt”

Sprzęt i wyposażenie:

 • Zbudowaliśmy 7 nowoczesnych placów treningowe dla psów wyposażonych w przeszkody i sprzęt treningowy. Obecnie każda grupa regionalna GOPR posiada plac do treningów i organizowania egzaminów dla psów. Place treningowe zostały zbudowane w grupach: Podhalańskiej, Karkonoskiej, Krynickiej, Bieszczadzkiej, Sudeckiej, Jurajskiej i Beskidzkiej.
  Zbudowaliśmy 1 poligon gruzowy w grupie Podhalańskiej.
  Zakupiliśmy 7 specjalistycznych przyczep dostosowanych do transportu psów ratowniczych.
  Zakupiliśmy 7 specjalistycznych przyczep dostosowanych do transportu psów ratowniczych.

Szkolenia:

Zwiększenie liczby psów ratowniczych GOPR w ciągu 4 lat z 14 do 25 psów. Obecnie posiadamy w większości młode psy które w ciągu 1-2 lat będą zdawały egzaminy.
Przez 4 lata przeprowadziliśmy szkolenia psów o łącznej liczbie bliskiej 2000 godzin.
Każdego roku organizowaliśmy 4 duże 5-dniowe Szkolenia Centralne GOPR w których brali udział wszyscy przewodnicy psów GOPR.
Liczba godzin szkoleniowych przypadająca na 1 przewodnika z psem wyniosła średnio 400 godzin rocznie (w tym szkolenia centralne, szkolenia zewnętrzne, seminaria, szkolenia zagraniczne, treningi).
Zorganizowaliśmy 2-etapowe szkolenie z zakresu poszukiwania osób martwych z udziałem szkoleniowców z UK-K9 (Wielka Brytania).
Szkolenia zagraniczne – szkolenia psów lawinowych w Austrii.
Należy także zaznaczyć, że każdy przewodnik pracuje ze swoim psem codziennie, 7 dni w tygodniu, przeprowadzając 2-3 treningi dziennie.

Akcje poszukiwawcze:

W ciągu ostatnich 4 lat psy GOPR brały udział w ponad 130 akcjach poszukiwawczych z czego:
–> Grupa Krynicka – 35 akcji
–> Grupa Podhalańska – 47 akcji
–> Grupa Karkonoska – 26 akcji
–> Grupa Bieszczadzka – 29 akcji
–> Grupa Jurajska – 11 akcji
–> Grupa Sudecka – 13 akcji
–> Grupa Beskidzka – 15 akcji
Liczba odnalezień i wskazań: 2 – Podhale, 2 – Bieszczady, 1 – Karkonosze, 2 – Beskidy, 2 – Krynica.
W 2019 pies brał udział w akcji lawinowej w Bieszczadach. W 2021 roku 2 psy brały udział w akcji lawinowej w Karkonoszach.
Współpracowaliśmy w zakresie poszukiwań z użyciem psów ratowniczych z innymi służbami: Policją, Państwową Strażą Pożarną, Grupami Poszukiwawczymi PSP, Stowarzyszeniem STORAT, Wojskiem Polskim, Strażą Graniczną.