Bezpłatna wysyłka od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
Bezpłatna wysyłka od 99 zł
45 dni na darmowy zwrot
1-3 dni robocze
Ponad 12 000 artykułów
  • Sklepy
  • Moje zamówienia
  • Koszyk

Pierwsza pomoc dla kotów

15.05.2023 - Czas czytania: 1 minuty

Kot leży chory pod kocem

Kiedy Twój kot się dusi, odniósł obrażenia albo się oparzył: co możesz zrobić, zanim weterynarz udzieli Twojemu zwierzęciu fachowej pomocy.

Loading...

Niestety może się zdarzyć, że Twój ukochany kot znajdzie się w trudnej sytuacji, która może nawet zagrażać jego życiu. Dlatego zawsze musisz mieć pod ręką apteczkę pierwszej pomocy. Rozważ również udział w kursie pierwszej pomocy. Takie kursy organizują niektóre kliniki weterynaryjne albo różnego rodzaju organizacje. Na takim kursie dowiesz się między innymi, jak poprawnie opatrzyć łapę lub ucho i co zrobić, kiedy Twój pupil straci przytomność. Zapisz też w swoim telefonie numer pogotowia weterynaryjnego albo numer telefonu do najbliższej kliniki dla zwierząt – ułatwi to wezwanie pomocy w sytuacji awaryjnej. Jeśli zdarzył się wypadek wymagający udzielenia pomocy medycznej: wynieś zwierzę ze strefy zagrożenia, zadbaj o własne bezpieczeństwo, skontaktuj się z weterynarzem i ustabilizuj stan swojego zwierzęcia – w zależności od sytuacji konieczne może być opatrzenie ran lub podtrzymanie funkcji życiowych.

Na naszej infografice, którą możesz sobie wydrukować, przedstawiamy, co możesz zrobić, kiedy Twój kot się dusi, zranił łapkę albo doznał udaru cieplnego.

W sytuacji awaryjnej:

  1.  Zachowaj spokój
  2. 2. Zadzwoń do weterynarza albo kliniki dla zwierząt
  3. 3. Sprawdź i w razie potrzeby podtrzymuj funkcje życiowe
  4. 4. Podejmij środki pierwszej pomocy, jeśli obrażenia zagrażają życiu

W przypadku zadławienia:

W przypadku zranienia łapki:

W przypadku udaru cieplnego:

W przypadku utraty przytomności:

Sprawdź funkcje życiowe:

Loading...

Inne ciekawe artykuły, które mogą Państwa zainteresować