• Bezpłatna wysyłka od 99 zł.
  • 45 dni na darmowy zwrot
  • Ponad 8.000 produktów
  • Program PAYBACK
Ein Hund und sein Besitzer gehen im dunkeln spazieren

Bezpieczeństwo w ciemności: kamizelka odblaskowa, migające zawieszki i świecące obroże dla psów

Spacery w ciemności mogą być wspaniałym doświadczeniem. Pies chłonie zapachy i dźwięki, a jego opiekun może podziwiać gwiazdy i napawać się ciszą. Spacerowanie w ciemności może jednak być niebezpieczne. Szczególnie podczas opadów deszczu, śniegu i na śliskich ulicach ważne jest, aby pies i jego opiekun byli dobrze widoczni dla innych osób lub użytkowników dróg.

Loading...

To dość nieprzyjemne, gdy nagle znikąd pojawia się obcy pies albo Państwa piesek gubi się gdzieś w ciemności. Wychodząc z psem w porze roku, w której szybko zapada ciemność, należy zadbać o bezpieczeństwo — dzięki latarce, kamizelce odblaskowej, migającym lampkom i innym elementom odblaskowym.

Elementy odblaskowe, latarka, kamizelka odblaskowa i migające lampki zapewniają bezpieczeństwo w ciemności

Na rynku dostępne są różne ubrania i akcesoria zapewniające dobrą widoczność w ciemności. W sklepach można znaleźć kurtki, czapki, buty lub spodnie z odblaskami. Nosząca je osoba jest dobrze widoczna w świetle latarni lub reflektorów samochodu. Istnieją też odblaskowe kamizelki bezpieczeństwa lub paski na rzepy, które można zakładać na ubrania. Najlepiej wyposażyć się dodatkowo w latarkę — dzięki temu będą Państwo niezależni od zewnętrznych źródeł światła. Jeśli to kłopotliwe, można użyć latarki-czołówki albo lampki LED mocowanej do opaski na głowę, czapki lub zakładanej na nadgarstek. Dobrze sprawdzają się też migające lampki (przypominające rowerowe) — zapewniają one jeszcze lepszą widoczność.

Migające lampki, elementy odblaskowe i świecące akcesoria dla bezpieczeństwa Państwa psa

Pies też się ucieszy, jeśli będzie mógł zobaczyć w ciemności swoich przyjaciół. Dostępne są odblaskowe obroże, smycze i szelki, które zapewniają bezpieczny spacer w ciemności. Szczególnie dobrze sprawdzają się kamizelki odblaskowe dla czworonogów — mają bowiem dużą powierzchnię odblaskową. Oczywiście w mrocznym lesie elementy odblaskowe są mniej przydatne. Dlatego lepszym rozwiązaniem są świecące obroże albo migające zawieszki na baterie. Można je nosić zamiast zwykłej obroży lub przypiąć do niej, a wyjątkową jasność zawdzięczają wbudowanym diodom LED.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie latarki, kamizelki odblaskowej, migającej zawieszki i podobnych akcesoriów

Ta zasada dotyczy wszystkich świecących akcesoriów: im więcej, tym lepiej! Im więcej światła, lampek i odblasków, tym bezpieczniejszy będzie w ciemności pies i jego opiekun. Akcesoria te powinny też być odporne na wodę i niską temperaturę. Kupując migające zawieszki na baterie lub obroże odblaskowe, warto wybierać produkty sterowane przez czujniki. Zamontowane w nich żarówki lub diody uaktywniają się tylko podczas ruchu i wyłączają się podczas dłuższej bezczynności. Zwiększa to żywotność baterii. Najlepiej wyposażyć siebie i psa także w elementy odblaskowe — to zagwarantuje widoczność nawet w razie rozładowania się baterii w latarce lub zawieszce.

Ein Hund und sein Besitzer gehen im dunkeln spazieren

Czy wiesz, że oczy psa są znacznie bardziej wrażliwe na światło niż oczy człowieka?

Twój pies widzi prawie tak dobrze w ciemności, jak w dzień. Zapewnia to tak zwana tapetum lucidum, szczególnie wrażliwa na światło warstwa na siatkówce. Działa jak odblask i poprawia wzrok nawet przy słabym oświetleniu. Ta warstwa odpowiada za świecące w nocy oczy dzikich zwierząt lub czworonożnego przyjaciela na zdjęciach rodzinnych.

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w ciemności:

  • załóż kamizelkę odblaskową na odzież
  • Zawsze miej ze sobą latarkę lub czołówkę
  • smycz odblaskowa, obroża i / lub kamizelka odblaskowa dla psa, dodatkowa obroża błyskowa lub odblask na obroży
  • Kup wodoodporne i odporne na zimno akcesoria oświetleniowe
  • Lampy LED są bardziej ekonomiczne, jaśniejsze i bardziej przyjazne dla środowiska
  • Akcesoria z technologią czujników wydłużają żywotność baterii
  • Bardzo pomaga – zawsze łącz odblaski i lampki akumulatorowe
Loading...

Inne artykuły, które również mogą Cię zainteresować

Pozostałe tematy w skrócie