Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Drapaczki i maty do drapania dla kota w sklepie online Maxi Zoo

Deska i mata do drapania – ochrona mebli i ścian

Koty posiadają naturalną potrzebę drapania. Aby zapewnić zwierzętom trwałą równowagę emocjonalną, należy im dać możliwość zaspokojenia tej potrzeby, chroniąc przy tym własne meble. Bez odpowiednich drapaków koty szybko wykorzystają do drapania kanapy, dywany, tapety czy zasłony. Drapaki, jak na przykład deski, maty czy słupki do drapania sprawią, że kot nie będzie zaspokajał swojej naturalnej potrzeby na naszych ulubionych meblach.

Dlaczego kot potrzebuje deski lub maty do drapania?

Koty drapią z różnych powodów. Z jednej strony zaznaczają swój teren, ponieważ podczas drapania przez poduszki łap wydzielane są substancje zapachowe, które stanowią komunikat dla innych kotów „to jest mój dom”. W mieszkaniu koty chętnie oznaczają dobrze widoczne, centralne miejsca, często odwiedzane przez inne koty lub osoby. Oprócz oznaczania terenu drapanie służy kotu także do pielęgnacji pazurów. Stare łuski pazurów odpadają, a pazury stają się ostrzejsze i krótsze.

Deski i maty do drapania są zazwyczaj wykonane z trwałych włókien sizalowych i pluszu – to materiały, które zachęcają koty do drapania. W zależności od wersji deskę należy przybić lub przykręcić do ściany. Aby deska i mata do drapania dla kota spełniała swoje zadanie, należy ją wymienić, gdy powierzchnia drapaka będzie bardzo zniszczona.

Jakie miejsce jest najlepsze na umieszczenie deski i maty do drapania dla kota?

Aby chronić swoje meble, można stworzyć alternatywne możliwości drapania dla kota, umieszczając deski lub maty do drapania w odpowiednich punktach w swoim mieszkaniu. Najlepiej udostępnić kotu deski i maty do drapania od samego początku, aby nie szukał on alternatywy, od której trzeba będzie go potem odzwyczajać.

Popularne lokalizacje, w których najlepiej umieszczać deskę lub matę do drapania, to miejsca, które kot często odwiedza, na przykład w pobliżu legowiska czy misek z jedzeniem. Optymalnym rozwiązaniem jest przygotowanie dla kota zarówno poziomych, jak i pionowych drapaków. Upodobania naszych pupili są bardzo różne, a niektóre koty lubią urozmaicenie. Deski i maty do drapania dla kota są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Istnieją nawet specjalne narożne deski do drapania. Można je złożyć o 90 stopni i umieścić zarówno w narożach pokojów, jak i na płaskiej ścianie. Mata do drapania, która oprócz samego drapania zachęca kota także do zabawy, stanowi dla niego dodatkową atrakcję. Drapaczka dla kota, oprócz możliwości ostrzenia pazurów, jest także wyposażona w różne elementy stymulujące potrzebę zabawy u zwierząt – na przykład pluszowy ogonek. W naszym sklepie online znajdą Państwo deski i maty do drapania znanych producentów, jak AniOne, Kerbl, Silvio Design i wielu innych.

 

Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 12 odpowiedzi.