Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Wieże i słupki do drapania dla kota w sklepie online Maxi Zoo

Słupek do drapania dla kota: meble do drapania dla aktywnych kotów

Rytm dnia kota obejmuje szereg aktywności. Naturalną potrzebą ruchu jest wspinanie się, ukrywanie się, pielęgnacja pazurów czy ostrzenie ich na szorstkich powierzchniach. Do tego celu koty potrzebują drapaków, domków i przytulnych jaskiń, a także wielu możliwości ostrzenia pazurów. Jako właściciel domowego tygryska muszą Państwo wygospodarować miejsce na te wszystkie akcesoria. Dlatego znakomitym rozwiązaniem oszczędzającym miejsce jest słupek do drapania dla kota.

Czym różni się wieża do drapania od drapaka?

Wieża do drapania to mebel o cylindrycznym kształcie, który w środku jest pusty. Na zewnątrz wieża jest owinięta sizalem, podobnie jak klasyczny drapak lub wyposażona w elementy z sizalu. Jednak zamiast wielu platform posiada ona wewnątrz jaskinie na różnych poziomach, do których koty mogą wchodzić i się wspinać. Wyzwaniem dla kota jest technika wspinania, ponieważ obwód wieży jest dość duży. Wnętrze wieży do drapania jest przeważnie wyściełane miękkim materiałem. W niektórych wieżach do drapania jaskinie są dodatkowo połączone przejściami. W takich modelach kot może wspinać się na zewnątrz i wewnątrz. Stwarza to jeszcze więcej możliwości zabawy i szaleństwa. Górna półka wieży do drapania służy jako legowisko i punkt obserwacyjny. Wieża do drapania oferuje zwierzęciu możliwość zabawy, drapania i odpoczynku w jednym, nie zajmując przy tym dużo miejsca – to idealne rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń lub mieszkań ze skośnymi ścianami.

Jakie modele wież do drapania są dostępne?

Wieże do drapania są podobne do pni drzew. Ich ściany z reguły są zbudowane z drewna oklejonego materiałem lub płytkami z włókna. Jako materiał do drapania wykorzystywany jest sizal. Sizal jest pozyskiwany z włókien agawy i zaliczany do najważniejszych włókien naturalnych. Z sizalu wytwarza się liny i wykładziny, jest on także standardowym materiałem przy produkcji drapaków wysokich dla kota.

Wieże do drapania są dostępne w różnych rozmiarach: wieża XXL może służyć kilku kotom na raz. Zawiera ona odpowiednią liczbę kryjówek, aby każde zwierzę znalazło miejsce dla siebie. Do mniejszych pomieszczeń zaleca się oczywiście niższe modele. Kupując wieżę do drapania dla dużego kota, należy pamiętać o tym, aby średnica wieży i średnica otworów wejściowych były odpowiedniej wielkości. Większa masa wieży do drapania nadaje jej lepszą stabilność. Przy ustawianiu zawsze należy jednak zadbać o stabilne podłoże. W naszym sklepie online znajdą Państwo wysokiej jakości wieże i tuby do drapania znanych producentów, jak AniOne, Dogs Creek, Trixie, Silvio Design i wielu innych.

Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 9 odpowiedzi.