Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Karma dla ptaków w sklepie online Maxi Zoo

Karma dla ptaków: pokarm odpowiedni dla każdego dzioba

Ptaki hodowane w domu potrzebują odpowiedniej karmy w swojej misce. Warto jednak dokarmiać także rodzime ptaki, dzikie i ogrodowe, i to nie tylko zimą: różne czynniki, tj. wymieranie owadów i zbyt „uporządkowane” ogródki i tereny rolne powodują, że ptaki żywiące się owadami i nasionami nie znajdują już wystarczającej ilości pożywienia. 

Jaką karmę dla ptaków jedzą poszczególne gatunki?

Nawet z niewielką ilością wiedzy łatwo jest wybrać odpowiednią karmę dla ptaków ze specjalnych mieszanek ziaren przeznaczonych dla zięb, papug, papużek czy kanarków. Ale co jedzą kosy, sikorki i spółka? Ptaki żywią się zasadniczo pożywieniem miękkim, mieszanym lub ziarnami. Pierwsza grupa zjada głównie owady i owoce, a ostatnia — nasiona roślin. Grupa środkowa to ptasi „oportuniści”: jada zarówno pokarm pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego. Różne warianty karmy dla ptaków zapewniają bardzo duże urozmaicenie:

  • orzechy, orzeszki ziemne i ziarna słonecznika są często spożywane przez sikorki, dzięcioły, sójki, wróble, szpaki i wiele innych ptaków. Im mniejszy dziób ma dany gatunek, tym bardziej rozdrobniony powinien być przeznaczony dla niego pokarm. Wskazówka: łuskane nasiona słonecznika smakują prawie wszystkim dzikim ptakom, a ponadto nie zostają po nich resztki.
  • Niemal wszystkie dzikie ptaki jedzą też płatki owsiane, najlepiej z dodatkiem tłuszczu.
  • Sikorki lubią specjalne kulki z ziarnami; kosy i rudziki nie gardzą też rozsypanymi okruchami. Kule z ziaren dla ptaków trzeba wieszać na specjalnym uchwycie: plastikowe siatki mogą okazać się pułapką. Ptaki z przyjemnością jadają też masło orzechowe.
  • Świetnym pokarmem dla kosów, drozdów i innych roślinożerców są rodzynki oraz małe kawałki jabłek i gruszek.
  • Nasiona, zarówno bardzo drobne, jak mak, a także ziarna prosa i konopi, są najlepszym pokarmem dla zięb i płochaczy.
  • Owady: suszone owady, takie jak świerszcze, są przysmakiem rudzików, kosów i innych owadożerców. Może jednak trochę potrwać zanim ptaki nauczą się traktować nieruchome owady jako pokarm.

Czym karmić ptaki w poszczególnych porach roku?

W zimne dni ptaki mają zwiększone zapotrzebowanie na energię, potrzebują więc bardziej tłustych pokarmów: karm z dodatkiem tłuszczów, kul z ziarnami, masła orzechowego, mączników i tym podobnych. Wiosną i latem ważne są witaminy i proteiny, których dostarcza karma o wysokiej zawartości owadów. Wiele sezonowych mieszanych karm dla ptaków w postaci mielonej zawiera również dodatek białka.

Jak przechowywać karmy dla ptaków?

Karmy dla ptaków należy przechowywać w miejscach ciemnych, suchych i chronionych przed szkodnikami, tj. mole spożywcze lub myszy. Karmy z dodatkiem tłuszczu trzeba przechowywać w chłodnym miejscu. W razie wątpliwości można sprawdzić świeżość ziaren zbóż, umieszczając kilka z nich na wilgotnych ręcznikach papierowych. Świeże ziarna powinny w ciągu kilku dni wykiełkować.

W naszym sklepie online znajdziesz karmy dla dzikich ptaków, papug, papużek falistych, kanarków i wielu innych gatunków, dostarczane przez renomowanych producentów takich jak Versele-Laga, MultiFit, JR Farm, Erdtmann’s, Premiere czy Vitakraft.

 

Filtr
usuń wszystkie
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 50 odpowiedzi.

  • 1
  • 2