Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
Bezpłatny  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Buty i skarpetki dla psa w sklepie online Maxi Zoo

Buty dla psa: doskonała ochrona dla delikatnych łapek

Czy mieli Państwo kiedyś kamień w bucie? Dokładnie tak nieprzyjemnego uczucia doświadczają psy, których łapy zetkną się z ciałem obcym. Zimowe warunki to dodatkowe wyzwanie dla wrażliwych łapek: twardy, zmrożony śnieg, sól drogowa, czy też grys mogą dostawać się pomiędzy palce i powodować obtarcia. W przypadku psów długowłosych zlodowaciałe kawałki śniegu przyczepiają się ponadto do łap. Bez odpowiedniej ochrony bieganie po nawierzchni szutrowej lub żwirowej może stać się dla psa prawdziwą udręką. Ponadto buty niezbędne są, gdy nasz pupil ma zranioną łapę, którą należy smarować maścią i zakładać na nią opatrunek. Antypoślizgowe obuwie może również okazać się pomocne dla starszych psów, które mają problem z poruszaniem się po śliskich powierzchniach.

Jak dobrać rozmiar butów dla psa?

Buty dla psów nie utrudniają pracy łap i służą do ochrony podeszwy oraz opuszek palców, a także skóry pomiędzy palcami. Przednie łapy psa są anatomicznie nieco większe niż tylne: wybierając obuwie ochronne, które sprzedawane jest najczęściej parami, należy wziąć ten fakt pod uwagę. Warto też kierować się prostą zasadą: im mniejszy i drobniejszy pies, tym mniejszy będzie również „rozmiar buta”.

W doborze odpowiedniej wielkości butów dla psa pomocna będzie tabela rozmiarów: Aby z niej skorzystać, należy zmierzyć kwadrat wokół łapy psa: długości boków pozwolą nam określić rozmiar buta: XS-S (4,5 cm – rozmiar 2) / S-M (5 cm – rozmiar 3) / M (5,5 cm – rozmiar 4) / M-L (6 cm – rozmiar 5) / L (6,5 cm – rozmiar 6) oraz L-XL (7 cm – rozmiar 7). Warto również odpowiednio wcześnie przyzwyczaić psa do noszenia obuwia, wykazując się przy tym pozytywnym nastawieniem i dużą cierpliwością. W ten sposób pies nie będzie protestował przed założeniem butów, kiedy zajdzie taka konieczność.

Jakie buty będą odpowiednie?

Buty dla psa muszą być dokładnie dopasowane do wielkości łapy, tak aby nie wywoływały uczucia dyskomfortu. Najlepiej więc zdecydować się na produkt wysokiej jakości. Ponadto buty powinny być nieprzemakalne i wykonane z oddychającego materiału, a także posiadać antypoślizgową podeszwę zapewniającą ich stabilność. Szczególnie polecanym materiałem jest mesh, czyli siatkowata tkanina, która często wykorzystywana jest do produkcji odzieży sportowej dla ludzi. Zapięcia na rzepy sprawiają, że but jest elastyczny i zarazem dobrze trzyma się łapy, zapobiegając wpadaniu kamyków i piasku do środka. Buty i skarpetki dla psa dopasowane do dużych i małych łap dostępne są w sklepie online Maxi Zoo.

 

Filtr
usuń wszystkie
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 1 odpowiedzi.