Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Miejsce do spania dla psa w sklepie online Maxi Zoo

Miejsce do spania dla psa – relaksujący czas odpoczynku dla czworonoga

Psy z natury są śpiochami. Normalna potrzeba snu u dorosłego psa to około 17 godzin dziennie – oczywiście nie w formie głębokiego snu naraz, ale na zmianę z okresami odpoczynku, podczas których pies drzemie, i właściwymi fazami snu. W przeciwieństwie do kotów o podobnym zapotrzebowaniu na sen wiele psów nie wraca na legowisko, gdy ma potrzebę snu. Ponieważ w procesie udomawiania psy jak zwierzęta robocze musiały być dostępne do pracy, podczas hodowli ich naturalne zachowania związane ze snem zanikły. Psy muszą uczyć się odpoczynku: ważne jest zatem spokojne miejsce do spania dla psa.

Gdzie powinien spać pies?

Już młody pies powinien być przyzwyczajany do własnego miejsca do spania, które należy tylko do niego. To, czy ostatecznie jest to przeznaczona specjalnie dla psów poduszka, koc, kosz czy legowisko ma drugorzędne znaczenie, najważniejsza jest lokalizacja: miejsce do spania dla psa nigdy nie powinno znajdować się bezpośrednio przy ogrzewaniu lub na środku pokoju przejściowego: na miejsce do spania dla psa należy wybrać w mieszkaniu taki punkt, z którego zwierzę może wszystko widzieć i słyszeć, nie będąc jednocześnie stale niepokojone. Nie ma powodu, dla którego pies nie mógłby spać w sypialni w pobliżu domowników, o ile korzysta z własnego miejsca do spania. Dla bardzo dużych ras, które mają wystarczająco dużo ruchu w ciągu dnia, ale z różnych powodów nie powinny spać w domu, wartym rozważenia rozwiązaniem na noc jest wysokiej jakości kojec dla psów w ogrodzie zimowym, a latem także na zewnątrz.

Kanapa dla psów czy kosz: które miejsce do spania dla psa wybrać?

Jeśli Państwa czworonóg jest naprawdę zmęczony, chętnie skorzysta z prawie każdego miejsca do spania. To, które podłoże jest odpowiednie, zależy indywidualnie od psa: niektóre psy wolą kosze, aby móc się oprzeć, inne preferują koce. Jako miejsce spania dla dużych psów zazwyczaj odpowiedni będzie płaski koc lub poduszka dla psów, które pozwolą zwierzęciu się wyciągnąć. Przede wszystkim dla dużych i ciężkich ras ważne jest dobre wypełnienie. To samo dotyczy miejsca do spania dla psów ze schorzeniami stawów. W takich przypadkach rozsądnym rozwiązaniem jest ortopedyczne miejsce do spania dla psa.

Należy zwrócić uwagę na to, aby materiał, z którego wykonane jest miejsce do spania dla psa, był przystosowany do mycia i łatwy w czyszczeniu: imitacja skóry lub plastikowa podbudowa sprawdzają się w praktyce jako miejsce do spania dla szczeniąt lub seniorów, którzy czasami nie są w stanie zdążyć za potrzebą. Również wkłady do poduszek powinny być przystosowane do mycia i łatwe w czyszczeniu. W naszym sklepie online znajdą Państwo duży wybór miejsc do spania dla psów takich marek jak AniOne, Trixie, Hunter, Amtra, More For, Sauerland, Kerbl, Dogs Creek, Staywell, Scruffs i wiele innych.

Filtr
usuń wszystkie
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 35 odpowiedzi.