Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Mieszkanki i pokarm dla ptaków

Każdy właściciel papugi wie, jak ważną kwestią jest jej odpowiednie żywienie. Nie tylko zdrowie, ale również długość życia zależą w dużej mierze od tego, czym karmimy naszych skrzydlatych pupili. Jako że papugi są zwierzętami dla nas egzotycznymi, bardzo często ich nawyki są nam obce. Warto więc przemyśleć zakup odpowiednich produktów i karm. W naszym sklepie internetowym MAXI ZOO bez problemu znajdziesz wszystko, czego Twoja papuga potrzebuje do prawidłowego, a przede wszystkim zdrowego rozwoju.

Papugi żyjące na wolności jedzą głównie nasiona, liście i owoce. Dlatego jako właściciele udomowionych ptaków powinniśmy zapewnić im pokarm dla ptaków zbliżony do tego, który daje im matka natura. Warto więc pamiętać o tym, że podstawowym składnikiem diety prawie każdej papugi są nasiona. Jednak przed zakupem pokarmu należy upewnić się, że jest on odpowiedni dla danego gatunku. Kolejnym czynnikiem, który warto brać pod uwagę, jest wielkość papugi oraz jej naturalne środowisko. W różnych miejscach świata ptaki odżywiają się bowiem nieco innym rodzajem pokarmu.

Mieszanki ziaren to bardzo ważny element diety egzotycznych ptaków hodowlanych. Należy je jednak urozmaicać, na przykład częstując papugę ziarnami owoców lub kłosami traw. Mimo że jej ulubionym typem pokarmu są rośliny, od czasu do czasu nie pogardzi także białkiem zwierzęcym. W tym przypadku idealnie sprawdzi się jajko gotowane na twardo czy biały ser.

W sklepie internetowym MAXI ZOO znajdziesz między innymi pokarm dla ptaków Smaki Ojczyzny Australian Sittich. Jego receptura pozbawiona jest cukru, sztucznych barwników i konserwantów. Doprawiony został aromatycznym eukaliptusem, kiwi oraz dzikimi ziarnami. Zawiera wszelkie niezbędne witaminy i minerały.

Dla większych papug polecamy pełnoporcjowy pokarm dla ptaków egzotycznych MultiFit, który wspomaga witalność. Ta wysokiej jakości karma złożona z nasion, zbóż, owoców, warzyw i owadów to idealny karma dla ptaków, który zapewni dobre samopoczucie i zdrowie każdego dnia.

Dla papug nimf postaw na karmę Menu Vital marki Vitakraft. To mieszkanka jakości premium dostosowana do potrzeb dużych papug, która zapewnia im zbilansowane, naturalne i zdrowe odżywianie.

Filtr
usuń wszystkie
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 23 odpowiedzi.