Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Karma dla kota bio w sklepie online Maxi Zoo

Dlaczego warto kupić ekologiczną karmę dla kotów?

Karma dla kota bio to dobry wybór, gdy zależy nam na ochronie środowiska. Zawarte w niej mięso pochodzi z naturalnych hodowli ekologicznych gospodarstw rolnych, a ryby z odpowiedzialnych i zgodnych z ideą ekorozwoju połowów. Przy uprawie warzyw i owoców nie stosuje się nawozów sztucznych ani chemicznych środków do zwalczania szkodników.

Po czym można poznać wysokiej jakości ekologiczną karmę dla kotów?

Przy zakupie ekologicznej karmy należy sprawdzić, czy karma dla kota bio posiada certyfikat ekologiczny zgodny z rozporządzeniem WE w sprawie rolnictwa ekologicznego. Na opakowaniu powinna być podana informacja o pochodzeniu wszystkich składników i dodatków.

Jakie ekologiczne karmy dla kotów są dostępne w sprzedaży?

W sprzedaży dostępna jest zarówno mokra, jak i sucha ekologiczna karma dla kotów, dzięki czemu możliwe jest skompletowanie pełnych posiłków. Dodatkowo dostępne są także zawierające 100% mięsa puszki służące do karmienia surowym mięsem (BARF). Przy wyborze najlepszej karmy dla kota należy zawsze kierować się indywidualnymi potrzebami pupila. Jeżeli przykładowo zwierzę cierpi na alergię, specjalna karma ekologiczna będzie dobrym wyborem. Koty, które mają problemy z nerkami lub z układem moczowym, powinny otrzymywać specjalną, dietetyczną karmę ekologiczną. Ponieważ koty lubią urozmaicenie w misce z jedzeniem, można od czasu do czasu zmieniać rodzaj karmy.

Jak często należy karmić kota?

Dzienna liczba posiłków jest uzależniona od wielu czynników, jak wiek kota czy jego stan zdrowia. Zasadniczo dla większości kotów zdrowszym rozwiązaniem jest podanie kilku porcji dziennie. Dorosły kot otrzymuje z reguły trzy do czterech porcji, kocięta do pięciu porcji dziennie. Również ilość karmy zależy od zwierzęcia. Oprócz fazy życia istotne znaczenie ma także między innymi stopień aktywności. Koty wychodzące potrzebują z reguły więcej karmy niż koty niewychodzące. W celu ułatwienia orientacji producenci podają na opakowaniu zalecane porcje karmy.

 

Filtr
usuń wszystkie
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 28 odpowiedzi.