Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Transporter i klatka dla psa w sklepie online Maxi Zoo

Transportery do bezpiecznego przewożenia psów

Do bezpiecznego przewożenia psa służy transporter lub klatka dla psa. Niektórzy właściciele psów wykorzystują je jako miejsca do spania dla psów również w domu lub w podróży. Wyłożone kocem dla psa, staną się wygodnym sposobem transportu dla czworonoga, który będzie się w nich czuł wygodnie i bezpiecznie. Ponadto torby transportowe z materiału łatwo się składa, są więc praktycznym rozwiązaniem w podróży.

Dlaczego warto rozważyć transporter dla psa do przewozu w samochodzie?

Wprawdzie polskie przepisy o ruchu drogowym nie precyzują, w jaki sposób należy przewozić zwierzęta, trzeba jednak pamiętać, że pies jest ładunkiem, który należy zabezpieczyć. W razie nagłego hamowania na niezabezpieczonego psa oddziałują ogromne siły bezwładności. Transporter dla psa ochroni więc zarówno czworonoga, jak i pozostałych pasażerów.

Jakie powinny być wymiary transportera dla psa?

Aby transporter niezawodnie chronił czworonoga podczas wypadków, nie powinien być zbyt duży. Najważniejsze, żeby pies mógł w nim wygodnie stać i leżeć.

Jak przymocować transporter dla psa w samochodzie?

Transportery z aluminium lub tworzywa są doskonałym rozwiązaniem do przewożenia psa w bagażniku. Są one mocowane do dna bagażnika za pomocą prostego systemu lub nie wymagają dodatkowego mocowania ze względu na swoje rozmiary. Dla mniejszych psów są dostępne specjalne pojemniki, które mogą być mocowane również na siedzeniach pasażerów. Za pomocą pasów napinających można przymocować klatkę dla psa na tylnym siedzeniu. Tego rodzaju transporter jest najczęściej składany, co pozwala na łatwe przechowywanie nieużywanej klatki dla psa. Dla odpowiednio dużego modelu oparcie tylnej kanapy zapewnia wystarczającą stabilizację. Transportery dla psów można dodatkowo zabezpieczyć za pomocą specjalnego systemu mocowania na tylnych siedzeniach.

Transporter dla psa – co należy uwzględnić?

Transporter dla psa powinien niezawodnie chronić zwierzę również podczas wypadku lub gwałtownego hamowania. Dlatego też materiał, z którego jest wykonany, musi wytrzymać ciężar psa. Wybierając transporter, należy zwrócić uwagę na wykończenie szwów i połączeń. W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór transporterów dla psów o różnych wymiarach i z różnych materiałów.

 

Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 20 odpowiedzi.