Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Nasze marki

Produkty i akcesoria dla ptaków w sklepie internetowym Maxi Zoo

W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki asortyment wysokiej jakości produktów i akcesoriów dla ptaków od renomowanych producentów. Nasze wysokiej jakości klatki dla ptaków dadzą Państwa pupilom namiastkę prawdziwych podniebnych lotów, zabawki dostarczą im zajmującej rozrywki, a karma zgodna z ich potrzebami zapewni im zdrowy rozwój. Życzymy przyjemnych zakupów w naszym sklepie z produktami dla ptaków!

Jak wygląda idealny ptasi dom?

Niezależnie od gatunku ptaka klatka powinna zapewniać Państwa milusińskim możliwie jak najwięcej miejsca do latania oraz równie dużo możliwości schronienia. Im większa, tym lepsza – dotyczy to w szczególności hodowli wielu ptaków w jednej klatce. Ponadto każdy ptak powinien mieć codzienną możliwość swobodnego lotu w mieszkaniu.

Również wystrój wewnętrzny klatki powinien być urozmaicony. Oprócz obowiązkowych miseczek na karmę i poidełek dla ptaków, do podstawowego wyposażenia klatki w zależności od gatunku należy również pojemnik do kąpieli piaskowych. Czy to papużka falista czy papuga – domek musi mieć wystarczające rozmiary, żeby ptak mógł w nim swobodnie stanąć. Żebrowana podłoga ma właściwości antypoślizgowe. Podłogę klatki należy pokryć piaskiem dla ptaków, który spełnia dwie istotne funkcje: Po pierwsze, pochłania odchody ptaka, umożliwiając ich łatwe usunięcie z klatki. Po drugie, jest on korzystny dla zdrowia zwierząt. Aby możliwie jak najbardziej urozmaicić pupilom codzienność, w żadnej klatce dla ptaków nie powinno zabraknąć zabawek. Huśtawki i drążki uprzyjemniają ptakom czas. Piłeczki, grzechotki, liny czy całe place zabaw nie tylko dostarczają przyjemnej rozrywki, lecz również utrzymują ptaki w formie.

Co należy wziąć pod uwagę, karmiąc ptaki?

Czy to ptaki dzikie, czy ozdobne – u nas znajdą Państwo odpowiednią karmę zaspokajającą potrzeby każdego gatunku ptaków. Aby dobrać odpowiednią karmę dla ptaków, należy uwzględnić specyficzne wymagania pierzastych milusińskich.

Na przykład karma odpowiednia dla papużek falistych wyróżnia się zbilansowaną mieszanką ziaren i owoców oraz karmy zielonej. Odpowiednia dawka substancji odżywczych, minerałów i witamin wzmacnia układ odpornościowy i przyczynia się do dobrego samopoczucia zwierząt. Oprócz mieszanek karm, znajdą Państwo u nas również pojedyncze ziarna, które mogą być wykorzystane do samodzielnego zestawiania karmy dla ptaków.

Podstawą odpowiedniej karmy dla papug są również ziarna. Zapotrzebowanie na witaminy pokrywają dzikie zioła, owoce i jagody. Zbyt tłuste ziarna nie są wskazane, mogą bowiem prowadzić do nadwagi i chorób. 

Długie i zdrowe życie zapewni kanarkom mieszanka karmy zielonej, warzyw i owoców. Ponadto kanarkom są potrzebne odżywcze mieszanki jajeczne oraz karma miękka, które przyczyniają się do witalności i zdrowia zwierzęcia. 

W naszym sklepie znajdą Państwo zarówno odpowiedni, bogaty w składniki odżywcze pokarm dla każdego ptaka, jak i przekąski dostosowane do potrzeb danego gatunku. W ofercie naszego sklepu z produktami dla ptaków posiadamy również karmę całoroczną dla ptaków dzikich. U nas zakupią Państwo również wszystkie produkty pokrywające specjalne potrzeby swoich pupili, na przykład suplementy dla ptaków optymalnie uzupełniające dietę w witaminy w wyjątkowych sytuacjach, takich jak zmiana klimatu, przejście na inną karmę czy choroby pasożytnicze. 

Na co należy zwracać uwagę podczas opieki nad ptakiem?

Aby zapewnić pierzastym pupilom zdrowie i dobre samopoczucie, należy zadbać przede wszystkim o czyste otoczenie. Regularne czyszczenie klatki dla ptaków jest niezbędne w celu usuwania bakterii i zarazków, które mogą wywoływać choroby.  Wyjątkowo aktywne i ruchliwe ptaki pozostawiają swoje pióra i resztki pokarmu nie tylko w klatce. Również wokół niej mogą pojawiać się zanieczyszczenia, np. rozsypany piasek dla ptaków. Maxi Zoo oferuje Państwu odpowiednie akcesoria higieniczne do sprzątania klatki i jej otoczenia.

W naszym sklepie znajdą Państwo również produkty do czyszczenia i pielęgnacji samych zwierząt. Są to m.in. środki zapobiegające rozwojowi pasożytów w piórach czy nożyczki do regularnego skracania pazurków Państwa milusińskich.

Jak zapewnić ptakom bezpieczny i możliwie wygodny transport?

Jeśli zbliża się wizyta u weterynarza lub niezbędny jest transport w inne miejsce, ptak musi zostać przeniesiony do odpowiedniego transportera. Taka wycieczka jest dla ptaków sytuacją wyjątkową. Należy więc zatroszczyć się o możliwie jak najlepsze warunki dla ptaka w jego przejściowym schronieniu. Karma, świeża woda i ulubiona zabawka z pewnością zapewnią mu dobre samopoczucie. Drążek do siedzenia będzie doskonałym miejscem do odpoczynku, a wygodny uchwyt ułatwi Państwu transport.

Jak zadbać o zdrowy rozwój i szczęśliwe życie ptaka?

Codzienne potrzeby ptaków są tak różnorodne jak ich gatunki. W naszym sklepie oferowana jest specjalistyczna literatura, która dostarczy Państwu podstawowej wiedzy o Państwa pierzastych towarzyszach. Z jej wsparciem mogą Państwo zostać ekspertami w zakresie właściwego żywienia, wychowania i hodowli ptaków, zapewniając swojemu pupilowi zdrowe i szczęśliwe życie.