Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Akcesoria i produkty dla gryzoni i małych zwierząt w sklepie online Maxi Zoo

Nasz asortyment produktów i akcesoriów dla gryzoni i małych zwierząt obejmuje szeroki wybór wysokiej jakości produktów dla Państwa małych pupili. U nas mogą Państwo znaleźć idealny dom dla swoich królików, zaoferować swojemu chomikowi labirynt i zapewnić swoim myszom przyjemność chrupania pożywnych przekąsek. Nasz sklep dla małych zwierząt posiada odpowiednie akcesoria dla każdego gryzonia. Miłej zabawy podczas poszukiwań!

Na co należy zwrócić uwagę hodując małe zwierzęta i gryzonie, aby odpowiadać potrzebom danego gatunku?

Aby Państwa gryzonie czuły się w pełni komfortowo, szczególnie ważne jest dostosowanie hodowli do każdego gatunku. Aby zachować bezpieczeństwo i nie zgubić zwierzątek, podopieczni trzymani są w klatkach, terrariach i zagrodach. W Maxi Zoo oferujemy specjalne klatki dla gryzoni i małych zwierząt, odpowiednie dla każdego gatunku, dostosowane do indywidualnych potrzeb zwierzęcia. Ponadto, powinni Państwo wyposażyć miejsca przeznaczone do mieszkania i spania swojego zwierzątka domowego w niezbędne akcesoria dla gryzoni i innych małych zwierząt:

Domek dla królików lub zajęcy do użytku zewnętrznego zapewnia odpowiednią przestrzeń do poruszania się i niezbędną ochronę przed wiatrem i warunkami pogodowymi. Króliki z natury żyją w koloniach. Dlatego też powinni Państwo zaplanować odpowiednio dużo miejsca dla dwóch osobników. Ważna jest dobra izolacja, aby długouche zwierzątka nie musiały marznąć na świeżym powietrzu. Stabilna konstrukcja z kratką chroni przed takimi wrogami, jak lisy, psy czy koty. Wewnątrz standardowe wyposażenie stanowią stabilne miski, paśniki i poidła na wodę. Ponadto domki dla gryzoni i małych zwierząt oferują zwierzętom niezbędne schronienie. Ponieważ króliki potrzebują regularnego ruchu na zewnątrz, w letnie dni idealnym rozwiązaniem jest kojec do użytku zewnętrznego, w którym zwierzęta mogą bezpiecznie poruszać się w naturalnym środowisku i hasać po bujnej trawie.  

Również klatka dla chomików musi być dostosowana do potrzeb gryzoni. Oprócz miejsca na picie i pokarm dla gryzoni oraz odpowiedniej ilości ściółki, żądne ruchu chomiki powinny mieć również wiele możliwości kopania i wspinania się. Zbyt uboga oferta w zakresie rozrywki może prowadzić do nadwagi, zaburzeń trawiennych oraz chorób serca i układu krążenia. W naszym sklepie znajdą Państwo kołowrotki, labirynty i inne akcesoria dla gryzoni, które zachęcają do ekscytujących wycieczek eksploracyjnych, dzięki którym Państwa mały przyjaciel z pewnością nie będzie się nudzić.

Podobnie jak klatka dla chomików, również klatka dla myszy powinna być możliwie duża i złożona. Przyjazne dla zwierząt systemy rur i małe domki oferują aktywnym gryzoniom i małym zwierzętom wiele kryjówek i miejsc odosobnienia. Chęć kopania zaspokajana jest przez odpowiednią ilość ściółki. Przy szerokiej ofercie akcesoriów dla gryzoni i małych zwierząt stworzą Państwo idealny dom dla swoich pupili. Należy pamiętać, że myszy, podobnie jak świnki morskie, są bardzo towarzyskimi zwierzętami – dlatego idealnym rozwiązaniem byłoby zapewnienie im do towarzystwa co najmniej jednego osobnika swojego gatunku.

Jak wygląda prawidłowe odżywianie Państwa małego przyjaciela?

Aby utrzymać zwierzątka w dobrym zdrowiu, należy zapewnić im odpowiednie odżywianie. Oferujemy szeroki wybór pokarmu dla gryzoni i małych zwierząt stworzonej specjalnie po to, aby zaspokoić szczególne potrzeby Państwa podopiecznych. W ten sposób mogą Państwo dostosować odżywianie do preferencji swoich małych pupili i uwzględniać także ewentualne nietolerancje. W ten sposób zapobiegną Państwo problemom zdrowotnym i przyczynią się do szczęśliwego życia swojego zwierzęcia.

W zależności od gatunku w kwestii odżywiania należy uwzględnić kilka rzeczy. Podstawowy pokarm to lekkostrawne i niskokaloryczne siano i świeża woda. Króliki, świnki morskie, szynszyle i koszatniczki są czystymi roślinożercami, natomiast dla myszy, szczurów i chomików trawy i liście to za mało. Oprócz karmy bogatej w składniki odżywcze pochodzące z ziaren i owoców, aby zbalansować pokarm gryzoni i małych zwierząt, bardzo ważne jest zapewnienie również białka zwierzęcego, na przykład od owadów lub mączniaków.

W naszym sklepie dla małych zwierząt znajdą Państwo odpowiedni pokarm dla każdego gryzonia i małego zwierzęcia każdego gatunku. Nie tylko psy i koty, ale także najmniejsze zwierzęta domowe lubią smakołyki i przekąski. Oprócz zapewniającej zbilansowane odżywianie karmy pełnowartościowej znajdą Państwo u nas również duży wybór suplementów diety i przekąsek do podawania w formie nagrody.

Jakie aspekty należy wziąć pod uwagę w kwestii pielęgnacji i higieny?

Oprócz właściwego odżywiania kluczową rolę dla zdrowia małych poszukiwaczy przygód odgrywa również higiena. Małe zwierzęta to stworzenia bardzo czyste, dlatego należy regularnie czyścić klatkę i kojec, aby zapobiec chorobom wywoływanym przez bakterie i zarazki. Obejmuje to również codzienne czyszczenie poideł i misek. Toaleta dla gryzoni może pomóc Państwu od początku ograniczyć zanieczyszczenie klatki do określonego obszaru. Regularna wymiana ściółki również przyczynia się zachowania czystości przestrzeni życiowej. 

Podobnie ważna jest higiena gryzonia. Małe zwierzęta same czyszczą swoją sierść kilka razy dziennie. Mimo to, zwłaszcza po pobycie zwierzęcia w kojcu zewnętrznym, należy poszukać w jego sierści kleszczy lub innych pasożytów. Oprócz tego istotna jest regularna pielęgnacja pazurów. Zbyt długie pazury nie tylko ograniczają ruch Państwa gryzonia lub małego zwierzęcia, ale mogą być również niezwykle bolesne. Dlatego też częścią każdego zestawu akcesoriów dla gryzonia i małego zwierzęcia powinny być nożyczki. Te i inne produkty dotyczące pielęgnacji gryzoni i małych zwierząt znajdą Państwo u nas. 

Jak wygląda transport gryzonia lub małego zwierzęcia dostosowany do danego gatunku?

Nieważne, czy chodzi o przeprowadzkę, czy też drogę do weterynarza – zmiany przestrzenne dla większości gryzoni i małych zwierząt stanowią wyjątkowo stresującą sytuację. Aby podróż upłynęła Państwa małym zwierzętom jak najprzyjemniej, należy używać odpowiednich transporterów i możliwie wcześnie zacząć przyzwyczajać zwierzęta do ich małego przejściowego domu. Ważne jest, aby transporter zapewniał odpowiednią ilość miejsca i był wyposażony w dużo siana, przekąsek i świeżej wody. Dzięki temu podczas jazdy zwierzęciu niczego nie zabraknie.