Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Kołnierz i bandaż dla psa

Mimo że robimy wszystko, aby nasze czworonogi nie chorowały i otaczamy je największą troską, niestety czasami nie jesteśmy w stanie uchronić ich przed drobnymi urazami lub niezbędnymi zabiegami chirurgicznymi. W takim przypadku należy zadbać o to, aby pies nie dotykał świeżej rany, w celu zapewnienia jej prawidłowego procesu gojenia. W tym celu warto sięgnąć po niezawodną pomoc odpowiednich bandaży i ochronnych kołnierzy dla psów.

Oczywiście czworonożni przyjaciele nie przepadają za noszeniem kołnierzy, które ograniczają ich ruchy. Dlatego niezwykle ważne jest ich idealne dopasowanie tak, aby nie tylko zapewniały ochronę, ale także wygodę. Proces przyzwyczajania psa do noszenia kołnierza trwa zazwyczaj około 2-3 dni. W tym czasie należy pamiętać o tym, by otoczyć zwierzaka troską i zrozumieniem.

Kiedy kołnierz dla psa jest niezbędny?

Kołnierz ochronny dla psa jest najczęściej stosowany w przypadku zwierząt, które uległy nieszczęśliwemu wypadkowy lub operacji. Dzięki niemu rany goją się szybciej, ponieważ dostęp psa do nich jest ograniczony. Kołnierz zakłada się zazwyczaj na okres 8-10 dni. Warto jednak pamiętać o tym, że nawet podczas tego okresu możemy go ściągać pod warunkiem, że pies jest w tym czasie kontrolowany.

Noszenie kołnierza nie jest dla psa ani komfortowe, ani przyjemne. Dlatego warto zrobić wszystko, aby maksymalnie umilić pupilowi ten czas. Wspólne zabawy sprawią, że pies szybko zapomni o kołnierzu.

Kołnierz dla psa – alternatywy

Jeżeli z jakiegokolwiek powodu szukasz alternatywy dla kołnierza, warto postawić na kombinezon ochronny lub bandaż dla psa. Zapewni on pełną ochronę w przypadku problemów skórnych, cieczki lub nietrzymania moczu. Ta alternatywa jest zdecydowanie wygodniejsza i bardziej komfortowa dla pupila. Co więcej, ubranko jest także higieniczne, ponieważ można je prać w pralce.

Kombinezon ochronny dla psa – zastosowanie

Ubranko ochronne dla psa sprawdzi się idealnie w przypadku ran, ponieważ mogą być one chronione na całej powierzchni, skutecznie ograniczając dostęp. Poza tym kombinezon to także idealny wybór w przypadku problemów skórnych, ponieważ ogranicza możliwość drapania lub gryzienia i zapewnia dłuższe utrzymywanie się leków na powierzchni skóry psa.

Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 3 odpowiedzi.