Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Poduszki dla kota w sklepie online Maxi Zoo

Poduszki dla kotów do zabawy, odpoczynku i spania

Na poduszce dla kota nasz pupil z przyjemnością się położy i odda relaksowi na miękkim materiale. Poduszki są dostępne zarówno dla dużych, jak i małych kotów. Oferta poduszek dla kotów obejmuje poduszki do zabawy, odpoczynku lub spania.

Poduszka dla kota: co jest w środku?

Koty potrzebują urozmaicenia i uwielbiają bawić się z człowiekiem, innym kotem lub samemu. Szczególnie w przypadku kotów niewychodzących ważne jest zapewnienie im odpowiednich atrakcji, które będą stymulować potrzebę zabawy u tych zwierząt. Zapachowe poduszki dla kotów to atrakcyjne, a zarazem bardzo ciekawe zabawki ze względu na ich wypełnienie wydzielające specjalny zapach. Poduszki są najczęściej wypełnione walerianą lub kocimiętką. Wiele kotów lubi zapach tych roślin, który działa na nie lekko pobudzająco lub uspokajająco. Taka zapachowa poduszka kota chętnie jest wykorzystywana do zabawy lub odpoczynku. Niektóre poduszki są dodatkowo wyposażone w szeleszczące kuleczki, co zwiększa przyjemność płynącą z zabawy. Inne poduszki są wykonane z miękkiego polaru. Firma AniOne oferuje różne modele poduszek z kocimiętką.

Dlaczego koty ugniatają poduszki?

Czy to poduszki do leżenia na parapet okienny, poduszki do jaskiń, czy poduszki do drapaków – każdy kot potrzebuje relaksującego miejsca do drzemania i obserwacji otoczenia. O tym, że kotu spodobało się dane miejsce, świadczy fakt, że z pasją ugniata on poduszkę. Takie zachowanie interpretuje się w różny sposób. Z jednej strony przyjmuje się, że ugniatanie jest związane z naciskaniem na podbrzusze matki przez kocięta, które w ten sposób stymulują wypływanie mleka. Z drugiej strony na poduszkach kocich łap znajdują się specjalne gruczoły wydzielające substancje zapachowe. Służą one do oznaczania terenu. Podczas ugniatania poduszki kot oznacza dany teren jako swój własny. Jeszcze inna teoria mówi o tym, że w ten sposób koty przygotowują sobie legowisko. W przyrodzie ugniatają one trawę, aby umościć sobie wygodne miejsce do spania.

W naszym sklepie online znajdą Państwo przytulne poduszki dla kota w różnych rozmiarach i kształtach, oferowane przez takich producentów, jak AniOne, MORE FOR, Silvio Design, SELECT GOLD i Trixie.

 

Filtr
usuń wszystkie
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 1 odpowiedzi.