Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Automaty do karmy i automatyczne miski dla psów w sklepie online Maxi Zoo

Praktyczne rozwiązania do domu – automatyczne karmniki dla psów

Automat nakarmi Państwa psa, jeśli zdarzy się, że będzie musiał pozostać sam w domu, a także ułatwi Państwu codzienne karmienie zwierzaka. Ponadto automat do karmy zapewni świeżość pożywienia i zapobiegnie zbyt łapczywemu pochłanianiu jedzenia przez psa.

Jak działa automat do karmy dla psów?

Dostępne są automaty do karmy dla psa z programowalnym chipem, a także wersje dozujące posiłek za pomocą czujnika ruchu. Te ostatnie otwierają się samoczynnie, gdy tylko zwierzę zbliży się do miski. To, jaki dozownik karmy sprawdzi się w przypadku Państwa psa, zależy od planowanego zastosowania oraz od konkretnego czworonoga.

Pies dostanie posiłek o wyznaczonej porze lub będzie mógł obsłużyć się samodzielnie. Dla psów z nadwagą lub wyjątkowo łakomych automaty samoobsługowe nie są zalecane ze względu na to, że takie psy nie będą w stanie odpowiednio porcjować sobie posiłków, zjadając wszystko na raz. W celu kontroli wagi zwierzęcia zalecana jest więc automatyczna miska dla psa, w którym można wybrać wielkość poszczególnych porcji, zapewniając, że o ustalonej godzinie nasz milusiński otrzyma właściwą ilość karmy.

Automat do karmy sterowany za pomocą czujnika ruchu jest doskonałym gadżetem treningowym. Wystarczy napełnić automat przysmakami, nagradzając nimi psa za wykonanie konkretnej czynności.

Karma sucha czy mokra – jaki rodzaj karmy jest odpowiedni?

Większość automatów do karmy dla psa można wypełniać zarówno karmą mokrą, jak i suchą. Niektóre modele nadają się tylko do jednego rodzaju karmy. Należy to sprawdzić w informacjach dostarczonych przez producenta. Jeśli Państwa pies je przeważnie karmę wilgotną, trzeba zwrócić uwagę na to, czy automat posiada funkcję chłodzenia, dzięki której karma pozostanie świeża.

W jaki sposób napełniany jest automat do karmy dla psa?

Automat do karmy dla psa napełniają Państwo rano, ustawiając, o której godzinie posiłek ma zostać wydany. W zaprogramowanym czasie automat na karmę zostanie aktywowany, a klapa się otworzy. Automat wyposażony w czujnik ruchu wystarczy jedynie napełnić karmą. Resztą zajmie się samo urządzenie.

Ile karmy zmieści się w automacie do karmy?

Ilość karmy można ustawić indywidualnie. Wielkość pojemnika na karmę różni się w zależności od modelu. Zazwyczaj pojedyncze komory mieszczą ilość karmy wystarczającą na jeden lub dwa posiłki. Większość automatów jest zasilana bateryjnie i łatwa w czyszczeniu. W naszym sklepie online znajdą Państwo odpowiednie automaty do karmy i poidełka zarówno dla dużych, jak i dla małych psów.

 

Filtr
usuń wszystkie
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 1 odpowiedzi.