Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Zabawki dla kota w sklepie online Maxi Zoo

Czym charakteryzuje się dobra zabawka dla kota?

Dla kota najważniejsze jest, aby zabawka się ruszała, toczyła po podłodze lub intrygująco szeleściła. Aby dokonać właściwego wyboru, należy kupować zabawki dla kota tylko w sklepach specjalistycznych. Zabawki dla kota nie muszą być drogie, ale możliwie wysokiej jakości, aby kot mógł się nimi długo cieszyć. Należy także zadbać o urozmaicenie i od samego początku wybrać kilka zabawek z różnych kategorii, np, myszy do zabawy, wędki, tunele dla kotów czy piłki na pokarm. Oczywiście nie należy używać wszystkich na raz, lecz wymieniać je, dzięki czemu kot będzie odkrywał każdą zabawkę na nowo i nie znudzi się nią. Ogólna zasada brzmi: kot nigdy nie ma za dużo zabawek.

Jakie są rodzaje zabawek dla kota?

W mieszkaniu koty często są znudzone. Ich instynkt łowiecki można stymulować takimi zabawkami, jak myszki, piłki, wędki i tunele dla kotów, aby zachęcać zwierzęta do ruchu. Koty potrzebują przede wszystkim wyzwań, które będą wspierać ich ciekawość i kreatywność. Do tego celu znakomicie nadaje się inteligentna zabawka, która nagradza kota smakołykiem za odkrycie ścieżki rozwiązania. Zabawka z kocimiętką pobudza chęć do zabawy i obejmowania i znakomicie nadaje się zarówno dla aktywnych, jak i nieco leniwych kotów. Tunele dla kotów i szeleszczące zabawki wzbudzają ciekawość oraz idealnie nadają się do szalonych zabaw i ukrywania się.

Jakie zabawki pasują do mojego kota?

To, jakie zabawki najbardziej spodobają się pupilowi, zależy od jego wieku, kondycji fizycznej i charakteru. Aby wzmocnić więź ze zwierzęciem, najlepiej organizować wspólne zabawy. Ważne jest, aby przerwać zabawę w jej najatrakcyjniejszym momencie, czyli zanim zacznie ona być nudna. Należy także pamiętać, aby na końcu wywołać uczucie zadowolenia, na przykład podając wyjątkowy smakołyk. Sprytne koty szybko się zorientują, czy polowanie na zabawkę rzeczywiście się opłaca czy zawsze jest nadaremne. Na końcu zabawy warto na przykład rozsypać kilka przysmaków w pokoju. Dla kota to najatrakcyjniejszy moment każdego polowania.

Czy tylko młode koty lubią się bawić?

Do objawów towarzyszących starzeniu należy mniejsza ruchliwość i spokojniejsze zachowanie. Kot nie pozwala już sobie na intensywne „marnowanie energii”, często rezygnując z zabawy. Jednak dla zdrowia zwierzęcia ważne jest utrzymanie aktywności. Dlatego warto zachęcać seniora do zabawy, animując go odpowiednimi zabawkami dla kota. Należy jednak oferować spokojniejsze zabawy, które powinny trwać znacznie krócej niż kiedyś. Ogólne wolniejsze ruchy kota-seniora są normalne. W naszym sklepie online znajdą Państwo zabawki dla kota znanych producentów, jak AniOne, Catit, Kong, MORE FOR, Premier, Trixie i wielu innych.

 

Filtr
usuń wszystkie
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 57 odpowiedzi.

  • 1
  • 2