Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Żwirek dla kota i piasek dla kota w sklepie online Maxi Zoo

Żwirek dla kota: dużo rodzajów dla Państwa pupili

Doświadczeni właściciele kotów wiedzą, że wybór odpowiedniego żwirku dla kota jest równie ważny jak wybór odpowiedniej kuwety. Bo jeśli kot nie polubi danego żwirku, może z dużą niechęcią korzystać z kuwety, a w najgorszym wypadku wcale nie będzie chciał wchodzić do kuwety i swoje potrzeby zacznie załatwiać w innym miejscu w mieszkaniu.

Jakie są rodzaje żwirku i piasku dla kota?

Generalnie istnieją trzy rodzaje żwirku dla kotów: żwirek mineralny (dostępne są warianty zbrylający i niezbrylający), organiczny i silikatowy. Wszystkie rodzaje mają swoje zalety i wady. Żwirek mineralny jest najczęściej stosowanym wariantem, ponieważ szczególnie dobrze się zbryla. Jednak ten rodzaj żwirku jest bardzo ciężki i często powstaje z niego pył, który może prowadzić do alergii. Żwirki organiczne dla kotów, takie jak Cat's Best czy Biocat's, są lżejsze od żwirku mineralnego, niemal nie powodują pylenia, dobrze się zbrylają i wiążą przykre zapachy. Co więcej, są również bardzo wydajne i ulegają biodegradacji. Jednak ze względu na niewielką wagę ten koci żwirek często szeroko roznosi się po mieszkaniu. Żwirek silikatowy ma średnią wagę, dobrze wiąże zapachy i niedużo pyli. Jednak ten rodzaj kociego żwirku nie zbryla się i jest droższy od innych rodzajów żwirku.

Jaki żwirek jest najlepszy dla mojego kota?

Najlepszy koci żwirek dla pupila to taki, który kot polubi i który spełni indywidualne wymagania właściciela. Gdy w domu pojawi się nowy kot, wskazane jest, aby w pierwszej kolejności skorzystać z takiego żwirku, z którego nowy kot korzystał do tej pory. Aby przestawić zwierzę na inny rodzaj piasku dla kota, najpierw należy domieszać nowy żwirek do starego, a potem stopniowo zwiększać ilość nowego. Jeżeli nie wiadomo, który rodzaj kociego żwirku był stosowany u kota do tej pory, zalecamy przetestowanie kilku rodzajów, aby znaleźć ten najlepszy.

Jak często powinno się czyścić kocią kuwetę i jak przechowywać żwirek dla kota?

W przypadku żwirku zbrylającego grudki z moczem i odchodami wystarczy usuwać kilka razy dziennie i uzupełniać poziom żwirku. Dopiero po kilku tygodniach przyjdzie czas na pełne czyszczenie kuwety. Inaczej jest w przypadku żwirku niezbrylającego – tutaj całą kuwetę trzeba czyścić częściej. Organiczny, ulegający biodegradacji żwirek dla kota można wyrzucać na kompost lub do odpadów organicznych. Wszystkie inne rodzaje zużytego żwirku należy usuwać razem z domowymi odpadami zmieszanymi. Wskazówka: kuwetę należy wypełnić grubą warstwą żwirku, aby mocz nie dostał się na podłogę toalety, a kot mógł właściwie zakopać swoje odchody. Dobrym wskaźnikiem jest wysokość wypełnienia sięgająca 10 centymetrów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu online ze żwirkiem i piaskiem dla kota znanych marek, takich jak PREMIERE, Multifit, Catsan, Bikat's, Sanicat, Trixie, Thomas i wiele innych.

 

Filtr
usuń wszystkie
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 67 odpowiedzi.

  • 1
  • 2