Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Karma dla dzikich ptaków w sklepie online Maxi Zoo

Pokarm dla ptaków dzikich i zimujących: nakrywamy do stołu śpiewakom

Kos, drozd, zięba i szpak: całe stado ptaków to mile widziani goście w naszych ogrodach i na balkonach. Przyjemnie słucha się ich ćwierkania, trelów, a czasem głośnych kłótni. Aby zachęcić małych śpiewaków do odwiedzin, stwórz im atrakcyjne warunki. Dziko żyjące ptaki szczególnie cenią sobie miejsca do karmienia w pobliżu ludzkich siedzib. Jeśli udostępnisz im specjalną karmę dla ptaków dzikich i zimujących oraz miejsce do picia i kąpieli, nie będziesz długo czekać na pierzastych gości. Podczas ptasiego posiłku możesz z bezpiecznej odległości obserwować zgiełk w karmniku i zachowanie ptaków — prowadzić intensywne, prywatne doświadczenia przyrodnicze.

Jak często należy karmić dzikie ptaki?

W zimie dzikie ptaki znajdują mało pożywienia. Dlatego nie dziwi fakt, że wielu miłośników ptaków lubi wspomagać swoich upierzonych przyjaciół. Ale jaka ilość jedzenia jest właściwa? Zadbaj o to, żeby w karmniku było zawsze wystarczająco dużo karmy dla ptaków zimujących. Jeśli Twój karmnik jest mały, wystarczy zwykle garstka ziarenek. W przypadku większych karmników mogą to być dwie lub trzy garście. Codziennie dosypuj do karmnika niewielką ilość świeżej karmy. Wiele rodzimych gatunków ptaków lubi zwłaszcza mieszanki nasion słonecznika, płatków, orzechów ziemnych i różnych ziaren. Taka mieszanka sprawdza się idealnie przez cały rok. Dobre do całorocznego dokarmiania są też specjalne kulki z ziaren i tłuszczu, które stanowią wysokoenergetyczny posiłek zawierający wiele naturalnych witamin.

Jaka karma nadaje się dla dzikich ptaków?

Sposób żywienia dziko żyjących ptaków warto dostosować do pory roku: w zależności od sezonu zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze, które powinny być uwzględnione w karmie dla ogrodowych gości. W zimie ptaki potrzebują więcej tłuszczu, a wiosną i latem — więcej białka. W ofercie producentów takich jak MulitFit, PREMIERE, Erdtmann’s czy Versele-Laga dostępne są karmy „letnie” i „zimowe” o specjalnie dobranym składzie. Gdy temperatury spadają poniżej zera, sięgnij po specjalne pokarmy dla ptaków zimujących zawierające tłuszcz. Często są one wzbogacone olejem sojowym i zapewniają ziębom, rudzikom i drozdom niezbędną ilość energii na chłodne zimowe dni. Dzikie ptaki jedzą ponadto różne rodzaje pożywienia. Zasadniczo rozróżnia się gatunki żywiące się ziarnami i roślinożerców. Oczywiście karma dla szczygłów zawiera inne składniki niż pokarm dla kosów. W mieszankach różnych ziaren znajdzie się coś odpowiedniego dla wszystkich gatunków ptaków.

Filtr
usuń wszystkie
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 43 odpowiedzi.