Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Moda i ubrania dla psa w sklepie online Maxi Zoo

Odzież dla psów – praktyczna ochrona przed niepogodą

Wiele osób myśli, że dzięki swojej sierści nasze czworonogi są odpowiednio chronione przed zimnem i wilgocią. Jednak osoby, które postrzegają ubrania dla psa, takie jak specjalne płaszcze, w kategorii zbędnych akcesoriów służących przede wszystkim uczłowieczaniu naszych pupili, są w dużym będzie: jest wiele powodów, dla których warto ubierać psy. Również one są wrażliwe na mróz i często ciężko znoszą deszczową pogodę. Funkcjonalne ubrania dla psów takie jak płaszcze, kurtki, czy też swetry nie są więc wymysłem projektantów, lecz w wielu przypadkach sensownym rozwiązaniem.

Jakie psy potrzebują ubrań?

W przypadku niektórych psów odzież spełnia funkcję ochrony przed niepogodą, zimnem i wilgocią. Rasy, które posiadają cienką sierść lub małą ilość podszerstka nie są dostatecznie zabezpieczone przed zimnym wiatrem, deszczem lub niską temperaturą. Fakt, czy słaba sierść uwarunkowana jest genetycznie czy też związana z chorobą psa nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia. Również psy pochodzące z cieplejszych krajów gorzej radzą sobie w naszym klimacie: chihuahua nie będzie czuł się u nas zatem tak dobrze jak husky. Mniejsze rasy oraz psy o szczupłej budowie ciała także są wrażliwe na zimno. Ubranka dla psów mogą okazać się ponadto konieczne w przypadku chorych lub starszych psów cierpiących na problemy z krążkami międzykręgowymi oraz aparatem ruchu. Również psy aktywne sportowo lepiej znoszą czas pomiędzy treningami, gdy ich mięśnie zabezpieczone są przed zbyt szybką utratą ciepła. Wysokiej jakości odzież pomoże zatem uniknąć wychłodzenia organizmu psa oraz przeziębienia.

Nie wolno także zapomnieć o odpowiedniej ochronie łap podczas niepogody. Buty dla psów przydadzą się nie tylko na pokrytych lodem lub śniegiem powierzchniach, ale również zabezpieczą łapy przed przykrym kontaktem z solą drogową lub żwirem.

W jaki sposób marzną psy?

Łatwo jest nam zauważyć, gdy naszym pupilom jest zbyt gorąco: ponieważ w przeciwieństwie do ludzi psy nie pocą się, charakterystyczne dyszenie pozwala im ochłodzić organizm. Ale po czym poznać, że nasz pupil marznie? Wyraźnym sygnałem może być drżenie ciała. Niektóre psy napinają ponadto mięśnie, inne zaś stają się wyjątkowo przymilne i próbują ogrzać się, przytulając do opiekuna. W takich sytuacjach u naszych psów mogą wystąpić również inne, zbliżone do ludzkich reakcje – w skrajnych przypadkach mogą nawet odmawiać dłuższych wycieczek. Jeśli zauważą Państwo, że pies marznie podczas spacerów, warto sprawić mu praktyczne ubranie: odzież dla psów producentów takich jak AniOne, Trixie, Canada Pooch czy Hunter w różnych rozmiarach oraz modnych wariantach dostępna jest w naszym sklepie online.

 

Filtr
usuń wszystkie
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 42 odpowiedzi.