Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Preparaty na kleszcze i pchły dla psów w sklepie online Maxi Zoo

Preparaty przeciw pchłom i kleszczom zwalczą uciążliwych krwiopijców w psim futrze

Gdy tylko na dworze zrobi się ciepło, stają się aktywne. Czają się w wysokiej trawie i w krzakach, czekając na pierwsze ciepłokrwiste zwierzę, które przetnie im drogę, żeby przesiąść się na jego futro. Tak, to kleszcze. Te małe pasożyty żywią się krwią, a ich ukłucia w najlepszym wypadku powodują dokuczliwe swędzenie, mogą jednak przenosić również niebezpieczne choroby. Tym ważniejsze staje się w lecie regularne kontrolowanie sierści czworonogów w poszukiwaniu kleszczy, a jeszcze lepiej – odpowiednia profilaktyka, dzięki której te małe darmozjady nie rozsmakują się w krwi Państwa psa. To samo dotyczy, oczywiście, pcheł. W psim futrze żadni sublokatorzy nie są mile widziani!

Jak działają preparaty na kleszcze i pchły dla psów?

Kiedy kleszcz, należący do pajęczaków, trafi na czworonoga, nakłuwa skórę swojego mimowolnego żywiciela za pomocą wysoce rozwiniętego aparatu kłująco-ssącego. Następnie ten niechciany gość wysysa krew w ilości sięgającej nawet czterokrotności swoich rozmiarów. Bezskrzydłe pchły są bardziej ruchliwe niż kleszcze – aby dosiąść nowego żywiciela, mogą wykonywać dalekie skoki. Oba pasożyty łączy żądza krwi, którą musimy hamować. W przypadku środków przeciw pchłom i kleszczom mamy do wyboru dwa podejścia.

Repelenty to substancje czynne, które oddziałują na zmysł smaku i węchu, do tego stopnia obrzydzając pchle lub kleszczowi krew danego psa, że przestaje on wchodzić w rachubę jako potencjalny żywiciel.

Środki antyparazytyczne to biocydy, które są przyjmowane przez pasożyty poprzez kontakt ze zwierzęciem lub w procesie wysysania krwi, powodując ich śmierć.

Preparaty na kleszcze dla psów są dostępne w postaci doustnej jako tabletki do gryzienia, w postaci obroży przeciw kleszczom, preparatu spot-on w formie płynu lub pasty, a także w postaci sprayu lub pudru. Najczęstszymi występującymi w nich substancjami czynnymi są pyretroidy – syntetyczna forma naturalnego insektycydu produkowanego na przykład przez chryzantemy. Uwaga – jeśli Państwa czworonóg cierpi na defekt genu MDR1, należy niezwłocznie skonsultować się z weterynarzem, ponieważ w takim przypadku można stosować wyłącznie środki przeciw kleszczom niezawierające składników chemicznych.

Jak należy stosować środek przeciw kleszczom dla psa?

Najczęściej preparaty na kleszcze dla psów są stosowane zewnętrznie. Środkiem dla psów w sprayu należy spryskać sierść psa, a puder delikatnie rozpylić na sierść. Środek typu spot-on o konsystencji płynu lub pasty jest aplikowany na powierzchnię skóry karku, co zapobiega ryzyku zlizania preparatu przez zwierzę. Jeśli w Państwa domu mieszka więcej niż jedno zwierzę, należy uniemożliwić zlizanie środka również przez pozostałe czworonogi. Po aplikacji środek zostaje stopniowo rozprowadzony przez warstwę lipidową skóry po całym ciele psa. Ponieważ wymaga to czasu, co najmniej przez dwa dni zwierzę nie powinno być kąpane ani pływać. W zależności od produktu skuteczność preparatu przeciw kleszczom i pchłom dla psów utrzymuje się przez cztery tygodnie. Następnie należy powtórzyć aplikację. Środki odstraszające pchły i kleszcze dla psów oparte na wyciągach roślinnych i dzięki temu wspierające ochronę przeciw tym pasożytom mają w swej ofercie tacy producenci jak Beaphar, TAKE CARE, Bogar lub Canina. O skutecznie działające środki farmakologiczne mogą Państwo zapytać weterynarza lub farmaceutę.

Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 5 odpowiedzi.