Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Akcesoria na spacer z psem w sklepie online Maxi Zoo

Akcesoria na spacer z psem: od smyczy po odblaskowe szelki

Czy wybierając się na spacer z psem, mają Państwo wszystko, czego na tę okoliczność potrzeba? Najważniejsze akcesoria dla małych i dużych czworonogów, których nie może zabraknąć podczas przechadzki, to oczywiście smycz oraz obroża lub szelki. W miejscach publicznych pies powinien stale pozostawać na smyczy, co w niektórych miejscowościach jest nawet obowiązkiem. Odpowiednio dobrana smycz oraz obroża zapewnią nam kontrolę nad psem. Do obroży należy ponadto przyczepić wszelkiego rodzaju identyfikatory, plakietkę z imieniem oraz informacją na temat wpisania do rejestru TASSO. Podczas doboru akcesoriów należy także uwzględnić elementy odblaskowe lub świecące, które sprawdzą się po zmroku oraz w ciemności. W ten sposób Państwa pupil będzie doskonale wyposażony na każdą okoliczność.

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru smyczy lub obroży?

Przedstawiamy najważniejsze kryteria, które należy uwzględnić podczas zakupu akcesoriów takich jak obroża lub szelki:

  • Rozmiar: akcesoria dla dużych psów muszą znosić większe obciążenia niż warianty dla mniejszych czworonogów. Dobierając obrożę lub szelki, należy przede wszystkim uwzględnić tabelę rozmiarów danego producenta: nie mogą być one zbyt ciasne, a jednocześnie nie powinny pozostawiać zbyt dużego luzu, aby pies nie wyślizgnął się podczas spaceru. Dla małych psów przeznaczone są specjalne, lekkie smycze.
  • Materiał: obroże, smycze oraz inne akcesoria tego typu wykonane są zwykle z materiałów syntetycznych takich jak nylon lub paracord, ze skóry oraz częściowo z metalu w formie łańcucha. Każdy wariant ma swoje wady i zalety: skóra jest droższa, ale przy odpowiedniej pielęgnacji prawie niezniszczalna, zaś nylon dobrze się sprawdza i umożliwia różnorodny wybór wzorów. Najlepiej zdecydować się na opcję, która dopasuje się do naszych wymagań oraz gustu.

Czego jeszcze nie powinno zabraknąć podczas wyprowadzania psów na spacer?

Państwa pies uwielbia aportowanie oraz zabawy w chowanego? W takim przypadku warto wziąć ze sobą zabawkę, którą pupil będzie mógł zająć się podczas spaceru, np. specjalną piłkę, szarpak lub frisbee dla psów. Dzięki temu Państwa pies szybko skojarzy ulubioną zabawkę ze spacerem, co dodatkowo zmotywuje go do codziennych przechadzek. Szczególnie popularne i pomocne w treningu są specjalne dummy na przysmaki, które można wypełnić pysznościami i używać w trakcie nauki aportowania. Bez pomocy opiekuna pies nie będzie mógł dostać się do przysmaków i dlatego z chęcią przyniesie dummy z powrotem. Podczas spaceru z psem po osiedlach mieszkaniowych, parkach czy też terenach uprawnych niezbędne będą również woreczki na psie odchody, dzięki którym będziemy mogli w higieniczny i dyskretny sposób posprzątać po swoim pupilu.

 

Filtr
usuń wszystkie
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 133 odpowiedzi.