Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Sprzęt i akcesoria treningowe dla psa w sklepie online Maxi Zoo

Urządzenia do agility dla psów: różnorodne wyposażenie dla psich sportowców

Spacery na smyczy i okazjonalne bieganie za patykiem? Nuda. Zwykła, przyjemna przechadzka jest dla niektórych psów męczącym zajęciem, zwłaszcza, jeśli Państwa pupil należy do aktywnych i żywych ras lub jest wyjątkowo zwinny i inteligentny. Na szczęście istnieje specjalne wyposażenie do psich sportów, które przekieruje jego energię na właściwe tory. Trening agility dla psów to doskonała metoda, która zapewni zajęcie psiemu ciału i umysłowi, a Państwu dostarczy okazji do aktywności ruchowej. Psi sport to nie tylko doskonała zabawa zarówno dla dwu-, jak i czworonogów, lecz również wzmocnienie ich wzajemnej relacji – niezależnie od tego, czy są to prywatne ćwiczenia na psim placu zabaw, czy profesjonalne zawody.

Czym jest agility i dla jakich psów się nadaje?

Agility to znana i kochana na całym świecie dziedzina sportu dla psów. W określonym limicie czasowym i w ustalonej kolejności pies pokonuje tor przeszkód składający się z najróżniejszych sprzętów do agility. Kierowany jest przy tym wyłącznie komendami słownymi i gestami właściciela. W sporcie agility chodzi nie tyle o kondycję fizyczną psa, co o współpracę między psem a człowiekiem. Punktują tutaj również inteligencja i posłuszeństwo psa. Zasadniczo ten sport nadaje się dla każdej rasy psów, przy czym w zawodach rzadko biorą udział psy bardzo dużych rozmiarów. Szczególny talent do tej dziedziny sportu mają psy pasterskie, niezależnie od rasy i wielkości. Agility jest bowiem sportem rozrywkowym odpowiednim dla psów kochających ruch i obdarzonych właściwym charakterem. Wyjątkowe predyspozycje do tej dziedziny sportu mają zwłaszcza takie rasy jak border collie. W ich przypadku ćwiczenie zdolności ruchowych i umysłowych jest niezbędne do utrzymania trwałej równowagi psychicznej.

Jakie elementy zawiera sprzęt do agility?

Typowy tor przeszkód agility składa się z płotków do skoków w dal i wzwyż z luźnie leżącą poprzeczką. Ponadto istnieją przeszkody, po których pies musi przebiec, takie jak kładki, huśtawki i pochylnie, a także takie, przez które powinien przejść, jak tunele i luźno zawieszone opony. Szczególnie wymagającą przeszkodą są specjalne słupki do slalomu. Tor agility zawiera również przeszkody ze strefą kontaktu, które pies musi dotknąć łapą w oznaczonych miejscach. Jeśli chcą Państwo zbudować dla psa własny tor przeszkód w ogrodzie, na psiej łące lub psim placu zabaw, w naszym asortymencie znajdą Państwo przenośny sprzęt i akcesoria treningowe takich producentów jak Trixie, Hunter, Altranet i Kosmos, zarówno do pomieszczeń, jak i do użytku na zewnątrz. W naszym sklepie online oferowane są płotki, tunele, drążki, huśtawki i wiele innych akcesoriów.

 
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 10 odpowiedzi.