Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Kurtki i kombinezony dla psa w sklepie online Maxi Zoo

Płaszcze dla psów – perfekcyjna ochrona przed wiatrem i niepogodą

Gdy pada deszcz, sypie śnieg, zaś na dworze jest mokro i nieprzyjemnie – oto prawdziwa pogoda pod psem. W przypadku starszych czworonogów, psów cierpiących na problemy zdrowotne lub takich, które ze względu na cienką sierść są wrażliwe na zimno zalecany jest zakup odpowiedniego płaszcza. Bez obaw – funkcjonalny płaszcz, kurtka, czy też kombinezon dla psa nie uczłowieczą zbytnio naszego pupila.

Jakie psy potrzebują płaszczy?

W szczególności psy, które posiadają krótką sierść lub małą ilość podszerstka będą potrzebowały dodatkowej ochrony. Również w przypadku starszych czworonogów cierpiących na problemy ze stawami przy gorszej pogodzie warto sięgnąć po płaszcz, który zabezpieczy je przed niepogodą.

Jaki materiał kurtki dla psa będzie odpowiedni?

Podobnie jak w przypadku ludzkiej odzieży również kurtka dla psa musi spełniać przede wszystkim dwa warunki: powinna być wodoodporna i oddychająca. Podczas codziennych spacerów świetnie sprawdzają się kurtki wykonane z polaru. Jeżeli chcemy jednak sprawić pupilowi prawdziwy wiatro- i wodoszczelny płaszcz outdoorowy, najlepsze będzie połączenie poliestru i nylonu. Całkowitą ochronę przed wilgocią zapewniają zaś kurtki z powłoką PVC. Należy przy tym zwrócić uwagę na to, aby osłonięte były również okolice nerek i brzucha. Ponieważ tego typu płaszcze podatne będą na zabrudzenia, warto wybrać materiał, który łatwo będzie wyprać.

W jaki sposób płaszcz powinien układać się na ciele naszego psa?

Komfort noszenia uzależniony od konkretnego materiału to tylko jedna z kwestii – odpowiednie ułożenie płaszcza czy kombinezonu dla psa zapewnią elastyczne pasy zapinane na rzepy pod brzuchem i w okolicy klatki piersiowej. Dodatkowe szlufki na tylnych łapach zabezpieczą płaszcz podczas biegania. Tego typu ubranie nie powinno ograniczać ruchów czworonoga ani przeszkadzać w komunikacji z innymi psami. Ogon, szyja i łapy muszą więc pozostać nieskrępowane.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar płaszcza?

Najważniejszą kwestią przy wyborze płaszcza jest jego rozmiar. Aby dobrać odpowiedni płaszcz dla swojego pupila, konieczna będzie znajomość długości jego grzbietu oraz obwodu klatki piersiowej. Długość grzbietu należy zmierzyć, przykładając centymetr pomiędzy karkiem a nasadą ogona czworonoga, zaś obwód klatki poprzez owinięcie psa miarką w okolicy ramion. Aby zapewnić odpowiednią swobodę, konieczne jest dodanie ok. 1 cm zapasu do uzyskanego wyniku pomiarów. Płaszcze dla psów dostępne są w różnych rozmiarach począwszy od XS dla małych piesków, takich jak chihuahua lub yorkshire terrier, a skończywszy na rozmiarze L dla dużych ras. Duży wybór funkcjonalnych i modnych płaszczy producentów takich jak Trixie, Hunter czy Canada Pooch można znaleźć w naszym sklepie online.

 

Filtr
usuń wszystkie
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 30 odpowiedzi.