Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Woreczki na psie odchody oraz dozowniki w sklepie online Maxi Zoo

Woreczki na psie odchody: higieniczne rozwiązanie z dozownikiem

Gdyby mieli Państwo z ręką na sercu wskazać najmniej przyjemną czynność wykonywaną podczas spaceru z psem, z pewnością byłoby to sprzątanie po nim. Co prawda wdepnięcie w psie odchody powinno przynosić szczęście, jednak trudno dziwić się tym, którzy złoszczą się, gdy spotka ich ta wątpliwa przyjemność. Jako właściciele psów powinniśmy zatem sprzątać po swoich czworonogach. Woreczki na psie odchody to proste i higieniczne rozwiązanie, które znacznie ułatwi nam tę niezwykle ważną czynność.

W jakich miejscach musimy sprzątać psie odchody?

Na ulicach i chodnikach jest to obowiązkowe, a za pozostawienie odchodów może grozić nawet kara grzywny. Również w miejscach publicznych, w których bawią się dzieci, sprzątanie po swoim psie powinno być czymś oczywistym. Podobnie jest na psich łąkach: w miejscach, w których spotykają się i węszą dziesiątki różnych psów, psie odchody mogą prowadzić do rozprzestrzeniania się chorób. Nie musimy jednak sprzątać gołymi rękami: podczas spaceru zawsze warto jest mieć pod ręką specjalne worki dla psów!

Gdzie mogę kupić woreczki na psie odchody?

W naszym sklepie dostępne są woreczki z różnych materiałów, w różnych kolorach i wielkościach. Można je kupić w rolkach lub ze specjalnym dozownikiem. Praktycznym rozwiązaniem są również woreczki perfumowane, które niwelują nieprzyjemny zapach psich odchodów. Tego typu woreczki są wytrzymałe i szczelne, dzięki czemu przetransportowanie ich do najbliższego kosza na śmieci przebiega w sposób czysty i higieniczny. W niektórych gminach dostępne są również bezpłatne worki dla psów w miejscach szczególnie uczęszczanych przez psy. Niewielki dozownik, który można przyczepić do smyczy lub szelek, zapewnia szybki dostęp do woreczków w awaryjnych sytuacjach.

Gdzie mogę wyrzucić woreczek z psimi odchodami?

Kiedy już posprzątamy po naszym pupilu przy wykorzystaniu woreczka, pojawia się pytanie: „co z nim zrobić?”. To przecież jasne, że nie możemy rzucić go w najbliższe krzaki lub do kanalizacji. Pod względem rodzaju odpadów psie odchody należą do odpadów nieprzetwarzalnych i należałoby wyrzucić je do specjalnego kubła lub do najbliższego publicznego pojemnika na śmieci. W przestrzeni miejskiej często długo musimy szukać odpowiedniego miejsca. Jeśli w pobliżu nie ma pojemnika, należy zabrać ze sobą woreczek i poszukać właściwego miejsca. Psich odchodów nie należy wyrzucać na kompostownik lub do odpadów organicznych: odchody mięsożerców mogą zawierać zarazki, które uaktywniają się w procesie rozkładu i w dalszych procesach utylizacji.

Co dzieje się z ekologicznymi woreczkami na odchody?

Oprócz funkcjonalności woreczków, podczas ich tworzenia producenci wzięli również pod uwagę wybór materiałów: dostępne są więc woreczki nadające się do ponownego przetworzenia oraz warianty wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska. W takim przypadku proces rozkładu trwa krócej, jednak produkty ekologiczne należy wyrzucać w taki sam sposób jak zwykłe woreczki na odchody.

 

Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 13 odpowiedzi.