Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Butelki i bidony dla psa w sklepie online Maxi Zoo

Bidon dla psów – świeża woda na drogę

Bidon dla psów dostarcza czworonogowi wodę podczas spaceru, w podróży, po zabawie lub podczas zajęć sportowych. Szczególnie praktyczne są modele łączone, składające się z butelki i dołączonej do niej miski na wodę, z której pies może pić. W porównaniu ze składanymi miskami podróżnymi dla psów takie dozowniki wody mają tę zaletę, że w podróży trudno o nich zapomnieć. Ponadto bidony dla psów są łatwe w transporcie. Dostępne są modele z klipsem na pasek, jak również warianty do mocowania na plecaku (także turystycznym) lub torbie typu nerka. Właścicielom psów ras toy lub miniaturowych wystarczy bidon dla psów o pojemności niecałych 300 mililitrów, dla większych psich przedstawicieli bidon może być pojemniejszy.

Dlaczego bidon dla psów jest ważny?

W wysokich temperaturach psy tracą dużo płynów, a zwłaszcza, gdy sporo się ruszają. Pocenie się jest u psów procesem podrzędnym; gruczoły potowe znajdują się tylko na opuszkach łap. Inaczej przedstawia się sytuacja z wydychanym przez psy powietrzem. Poprzez ziajanie i wydychanie powietrza psy oddają dużo płynów, aby generować chłodzenie poprzez odparowywanie. Niezauważalnie dla człowieka pies inwestuje dużą ilość płynów w regulację temperatury ciała. Pies ważący około 20 kilogramów, przy niskiej aktywności i umiarkowanej temperaturze, przez samo oddychanie zużywa około ćwierć litra wody. W czasie upałów lub wysiłku utrata wody drastycznie wzrasta, a podczas uprawiania sportów wydolnościowych może wynieść nawet 2 litry. Nie należy się zatem dziwić, jeśli czworonogowi poza domem zachce się pić. Woda z kałuż, dziupli lub sadzawek często powoduje jednak dolegliwości trawienne i może zawierać drobnoustroje chorobotwórcze. Bidon dla psów jest zatem idealnym rozwiązaniem na drogę.

Jaki bidon dla psów jest odpowiedni dla Państwa i Państwa psa?

Na rynku dostępny jest obecnie szeroki asortyment bidonów i dozowników dla psów. Istnieją modele z lekkiego i odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego oraz butelki z aluminium. Te ostatnie, ze względu na swoją solidność, polecane są do użytku ciągłego. Producenci zazwyczaj stosują jedną z dwóch technik: w wielu bidonach dla psów zintegrowana jest składana miska, która gdy nie jest używana, służy jako osłona. Modele te można postawić, tak aby automatycznie napełniały miskę za każdym razem po napiciu się z niej przez psa. Inni producenci oferują konwencjonalny bidon na wodę i pasującą do niego miskę do picia, którą – gdy nie jest używana – nakłada się na zakrętkę. Wersja składana to klasyk. Tego typu bidon dla psów idealnie sprawdzi się jako mobilna stacja do picia podczas zabaw i sportu, a także na dłuższej przerwie. Z kolei jeśli chcą Państwo w drodze szybko podawać psu trochę świeżej wody, najlepiej zdecydować się na wariant, w którym butelka i miska występują oddzielnie.

Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 3 odpowiedzi.