Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Buda i domek dla psa w sklepie online Maxi Zoo

Buda dla psa – kryjówka dla psów na wolnym powietrzu

Buda oferuje psom schronienie i kryjówkę. Jeśli chcą Państwo kupić domek dla psa, jest jednak kilka aspektów, które przed zakupem należy rozważyć. Przede wszystkim buda dla psów powinna być na tyle duża, aby pies mógł się w niej wyciągnąć i czuć się komfortowo.

Buda dla psa – gdzie ją postawić?

Budę dla psów do użytku zewnętrznego najlepiej postawić w cichym i osłoniętym miejscu w ogrodzie. Należy zadbać o to, aby buda nie stała na słońcu i była chroniona przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Buda dla psa nadają się również do postawienia jako kryjówka w kojcu dla psów. Psy są zwierzętami stadnymi i naturalnie najlepiej czują się w pobliżu swoich ludzi. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić domek dla psa we własnych czterech ścianach, na przykład w ogrodzie zimowym.

Buda dla psów – jak duża powinna być?

To, czy potrzebują Państwo budy dla psów w rozmiarze XXL, czy też małego domku dla psa, zależy od wielkości zwierzęcia. Buda dla psów w żadnym wypadku nie może być zbyt mała, jednak nie powinna być także zbyt duża, ponieważ tylko idealna wielkość pozwoli Państwa czworonożnemu przyjacielowi swoim własnym ciepłem wytworzyć w domku dla psa przyjemny klimat. Ogólnie wystarczy pomnożyć długość psa razy 1,5 i uzyskuje się przybliżone wymiary zewnętrzne. Szerokość powinna być mniej więcej dwukrotnie większa od szerokości psa, tak aby miał on wystarczająco dużo miejsca do rozciągania się i obracania.

Z jakiego materiału składa się buda dla psów?

Budy dla psów występują w bardzo zróżnicowanych wariantach – od drewna po tworzywa sztuczne. Jeśli domek dla psa stoi na zewnątrz, należy pamiętać o odpowiedniej izolacji. Są już na rynku w pełni izolowane i odporne na warunki atmosferyczne budy dla psów, z których pies może korzystać w każdych warunkach pogodowych. Jeśli pies ma nocować w budzie także w chłodniejsze dni, warto rozważyć zakup specjalnej maty grzewczej. Plastikowe stopki o regulowanej wysokości chronią budę dla psa przed wilgocią gleby.

Co jeszcze należy wziąć pod uwagę przy zakupie budy dla psów?

Kolejnym aspektem jest dach. Buda dla psów z wyjmowanym płaskim dachem ułatwia czyszczenie. To, czy buda dla psów ma mieć drzwiczki lub być wyposażona w taras, jest kwestią gustu. W naszym sklepie online znajdą Państwo szeroki wybór wysokiej jakości bud dla psów takich marek jak Trixie, Sauerland, Kerbl czy Rohrschneider.

Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 4 odpowiedzi.