Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Karma dla gryzoni i małych zwierząt w sklepie online Maxi Zoo

W przypadku chomików, świnek morskich, myszoskoczków i królików niektóre warunki chowu oraz zalecenia dotyczące pielęgnacji są takie same, jednak należy pamiętać, że zwierzęta te potrzebują różnego pokarmu. W zależności od gatunku do ich diety w różnym stopniu należeć będą zielona karma, zboże oraz elementy pochodzenia zwierzęcego. Specjalna karma dla chomika nie będzie nadawała się więc jako pokarm dla królika, zaś myszy nie zadowolą się karmą dla szczurów. Niektóre z gatunków będą z kolei potrzebowały jedynie niewielkich ilości mieszanek pokarmowych jako pożywienia dodatkowego. Są również takie karmy, które podawać można pupilom niezależnie od ich gatunku. W naszym poradniku dowiedzą się Państwo wszelkich najistotniejszych rzeczy dotyczących pożywienia dla małych zwierząt.

Jaka jest zaleta niegranulowanej karmy dla gryzoni?

Podczas gdy psy i koty mogą być karmione wyłącznie pełnoporcjową karmą mokrą i suchą, gotowe mieszanki dla mniejszych zwierząt służą zwykle jedynie jako karma uzupełniająca. Codzienny pokarm królików i świnek morskich powinien składać się w głównej części ze świeżych składników. W przypadku myszy i chomików karma sucha to znów podstawa, którą należy uzupełniać, podając zwierzęciu świeże składniki. Granulat składa się z suszonych i prasowanych składników odżywczych, które są zarazem bardzo treściwe. Zjedzenie go w zbyt dużych ilościach może jednak spowodować pochłonięcie dodatkowych kalorii, a także doprowadzić do problemów trawiennych ze względu na pęcznienie granulatu w żołądku. Tego typu karma dla gryzoni nie jest za to żadnym wyzwaniem dla uzębienia zwierząt. Wielu hodowców preferuje jednak pokarm bez granulatu lub z jego małą zawartością. W przypadku innych zwierząt, takich jak szynszyle, wysokiej jakości granulaty stanowią podstawę zbilansowanej diety. Nie można więc podchodzić do sprawy schematycznie. Pokarm należy bowiem dopasować do danego gatunku.

Co takiego ma w sobie pokarm niezawierający zbóż?

Niektóre małe zwierzęta, takie jak króliki czy świnki morskie, nie tolerują zbóż w swojej diecie ze względu na problemy z trawieniem skrobi. Z ich pokarmu należy więc wyeliminować produkty zbożowe. Mogą one spożywać jedynie niedojrzałe kłosy traw i zbóż. Wybierając mieszankę dla królików i świnek morskich, należy więc uważać, aby zawartość zbóż nie była zbyt wysoka; najlepsze są w tym przypadku karmy całkowicie pozbawione zboża. Zwierzętom, które żywią się świeżą trawą lub liśćmi należy podawać karmę suchą jedynie w formie uzupełnienia. Takie osobniki w pierwszej kolejności potrzebują karmy zielonej, ziół i warzyw, które będą mogły bez problemu strawić.

Jakie zwierzęta potrzebują zbóż w swojej karmie?

Zwierzęta, które żywią się w głównej mierze ziarnem, takie jak myszy, chomiki czy lemingi, potrzebują w swojej codziennej diecie wysokiej zawartości zbóż. Sklepy specjalistyczne oferują odpowiednie produkty dopasowane do różnych potrzeb i upodobań smakowych. Wysokiej jakości karmę dla gryzoni, karmę dla chomika czy innych małych zwierząt znanych producentów, takich jak JR Farm, Bunny, MulitFit, Versele-Laga oraz Vitakraft, znajdą Państwo w naszym sklepie online.

 

Filtr
usuń wszystkie
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 175 odpowiedzi.