Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Hamaki dla kota i legowiska dla kota na kaloryfer w sklepie online Maxi Zoo

Większą część dnia koty spędzają na drzemkach i spaniu. Potrafią się przy tym całkowicie zrelaksować: żadne inne zwierzę nie potrafi tak elegancko wylegiwać się w najdziwniejszych miejscach! Wygodny hamak dla kota, legowisko dla kota na kaloryfer czy na parapet to idealne rozwiązanie dla naszego pupila. Z rozkoszą zwinie się on w kłębek lub błogo rozciągnie na hamaku, jaki znajdziemy w ofercie takich producentów, jak Silvio Design, Kerbl, AniOne czy Happy House.

Czy hamaki dla kota i legowiska dla kota na kaloryfer są wygodne?

Ulubioną pozycją kota podczas snu jest zwinięcie się w kulkę w zagłębieniu. Hamak dla kota lub legowisko dla kota na kaloryfer oferuje idealne warunki: przestrzeń do spania jest elastyczna i miękka, ponieważ na niczym nie leży. Masa ciała kota wybrzusza materiał w dół, ciasno obejmując jego tułów; bezpośredni kontakt z materiałem i lekki nacisk działa na kota przyjemnie i uspokajająco. Jeżeli legowisko lub hamak dla kota jest umieszczony w podwyższonym miejscu, wówczas spełnia on wszystkie kryteria idealnego miejsca do spania.

Gdzie można zawiesić hamak dla kota?

Hamak dla kota można zawiesić w dowolnym miejscu. Od czasu do czasu można go także zamocować gdzie indziej. W ten sposób hamak stanie się wyjątkowo wszechstronnym legowiskiem dla kota. Dobre miejsca na zawieszenie hamaka to:

  • Kaloryfer: w okresie grzewczym wiele kotów wyleguje się na kaloryferach. Jeżeli leżenie lub siedzenie na wąskim kaloryferze jest niemożliwe, hamak dla kota zawieszany na kaloryferze jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.
  • Ściana: dzięki bezpiecznemu mocowaniu za pomocą haków hamak dla kota można powiesić skośnie w narożu lub równolegle do ściany na specjalnej ramie.
  • Drapak: słupek do wspinania to ulubione miejsce, punkt obserwacyjny i tron dla kota. Uzupełniony o legowisko stanie się przytulnym miejscem do spania.
  • Okno: leżenie w hamaku i obserwowanie przez okno, co dzieje się na zewnątrz, jest atrakcyjnym zajęciem nie tylko dla kotów niewychodzących.

O czym należy pamiętać przy zakupie hamaka dla kota?

Podobnie jak w przypadku legowiska, należy wybrać wytrzymały i łatwy do czyszczenia materiał. Ważne jest, aby powłoka hamaka czy legowiska na kaloryfer nadawała się do prania. Mocowanie do ścian lub obiektów musi być trwałe i stabilne, tak aby zwierzę mogło bezpiecznie korzystać z legowiska, nawet gdy będzie chciało energicznie na nie wskoczyć albo gdy dwa koty będą się kłócić o miejsce do spania – wytrzymałość hamaka to ważne kryterium w przypadku gospodarstw, w których mieszka kilka kotów, a także w przypadku większych ras. Hamak dla kota musi być odpowiednio duży dla naszego pupila; dostępne są modele z regulacją rozmiaru, które można odpowiednio dopasować.

 

Filtr
usuń wszystkie
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 2 odpowiedzi.