Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Pielęgnacja psa nigdy nie była prostsza

Każdy właściciel czworonoga zdaje sobie sprawę z tego, jak istotna jest higiena i pielęgnacja psa. Dzięki temu nasze zwierzęta mogą cieszyć się długim życiem, zdrowiem i kondycją. Aby zachować najwyższy poziom pielęgnacji psa, należy zwrócić szczególną uwagę na używane produkty. W sklepie internetowym MAXI ZOO dostaniesz wszystko, czego Twój czworonożny przyjaciel potrzebuje. Produkty, które tutaj znajdziesz pochodzą od renomowanych producentów i wyróżniają się wysoką jakością.

Opieka nad szczeniakiem

W momencie, gdy mały szczeniak trafia pod nasz dach, należy natychmiast udać się z nim do weterynarza. Jednak poza odpowiednimi szczepieniami warto również zadbać o kilka innych, równie ważnych kwestii. Wydawać by się mogło, że mały pies nie wymaga częstych kąpieli i czesania. Niestety, takie przekonanie może być bardzo mylące. Jeżeli nie przyzwyczaimy naszego czworonożnego przyjaciela do kąpieli, w przyszłości nie będzie on przepadał za tymi czynnościami i o wiele ciężej będzie zmienić jego nawyki. W sklepie internetowym MAXI ZOO znajdziesz między innymi szampon marki AniOne przeznaczony dla szczeniąt. Jego wysokiej jakości formuła z olejem migdałowym została opracowana specjalnie z myślą o najmłodszych pieskach. Co więcej, nie zawiera silikonów ani parabenów. Ten kosmetyk zapewnia wyjątkowo delikatne mycie i pielęgnację.

Poza kąpielami bardzo ważnym elementem opieki nad szczeniakiem jest czesanie jego sierści. Również w tym przypadku warto to robić jak najwcześniej. Ważnym aspektem jest przyzwyczajenie szczeniaka do bliskości „narzędzia”. W naszym sklepie internetowym znajdziesz między innymi NOIR Bristle Brush. Jest to wyjątkowo miękka szczotka wykonana z koziego włosia, co czyni ją bardzo łagodną dla futra i skóry. Dzięki temu nadaje się idealnie w przypadku szczeniąt. Co więcej, ergonomiczny uchwyt zapewnia wygodę podczas czesania.

Higiena psa

Poza odpowiednią pielęgnacją, niezwykle ważna jest także higiena psa. Dzięki niej zadbasz nie tylko o zdrowie swojego pupila, ale także o własny komfort. Częstotliwość zabiegów jest w dużej mierze uzależniona od rasy oraz od tego, w jaki sposób wychowujemy psa – czy większość czasu spędza w domu, czy wychodzi na spacery jedynie z właścicielem, a może ma możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu bez ciągłego nadzoru.

Jednym z najważniejszych etapów dbania o odpowiednią higienę psa jest regularne przycinanie pazurów. Gdy stają się one zbyt długie, mogą powodować ból, a nawet wady postawy. Poza tym należy również pamiętać o zadbaniu o zęby czworonoga. Dzięki regularnej ich pielęgnacji możemy zapewnić redukcję płytki nazębnej, kamienia i świeży oddech pupila.

Filtr
usuń wszystkie
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 154 odpowiedzi.