Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Klapki i bramki odgradzające dla psów w sklepie online Maxi Zoo

Otwarta bramka dla psa – swobodne przejście dla czworonoga

Koty opracowały to do perfekcji: jeśli je wypuścimy, to chcą wrócić. I odwrotnie. Dopóki ktoś nie wpadł na pomysł zamontowania dodatkowych drzwiczek w drzwiach wejściowych: klapki dla kotów. Ekskluzywne boczne wejście nie jest jednak zarezerwowane wyłącznie dla futrzaków: brmaka do drzwi dla psa to również praktyczne rozwiązanie dla psów, które mają dostęp do obszaru na zewnątrz. Dzięki temu Państwa czworonóg może sam decydować, czy chce być w ogrodzie czy na podwórku, a Państwo nie muszą już otwierać mu drzwi.

Jak zamontować drzwi dla psów?

Bramka dla psa składa się z ramy i poziomego elementu drzwiowego. Drzwiczki z otworem wejściowym są wykonane z wytrzymałego lub elastycznego tworzywa sztucznego i posiadają zabezpieczenia zamka w postaci magnesów lub blokady mechanicznej. W niektórych modelach kierunek wejścia można ustawiać w zależności od potrzeb, na przykład tak, aby pies zawsze mógł wejść do środka, ale już nie mógł samemu wyjść na zewnątrz.

W zależności od modelu klapki dla psów mogą być montowane w ścianach i drzwiach z drewna, tworzywa sztucznego lub metalu. Niektóre klapki dla psów są przystosowane nawet do drzwi szklanych, na przykład do wyjścia na taras. Aby zamontować klapkę, należy wyciąć w drzwiach odpowiednio duży otwór. W razie wątpliwości zaleca się konsultację ze stolarzem lub szklarzem; montaż w drzwiach szklanych jest możliwy tylko do określonego rozmiaru. Do bardzo grubych ścian lub drzwi dostępne są adaptery tunelowe, za pomocą których obszar wejściowy klapki można poszerzyć o kilka centymetrów.

Uwaga: podczas montażu klapki dla psów należy zadbać o to, aby klamki drzwi i zamki bezpieczeństwa nie były dostępne dla niechcianych ludzkich „gości”, którzy byliby w stanie dosięgnąć ich od zewnątrz przez otwór klapki!

Jak działa klapka dla psów?

Zasada działania drzwiczek dla psów w drzwiach dla ludzi jest dość prosta: pies popycha głową element drzwiowy klapki dla psów. W przypadku klapek wyłącznie mechanicznych znajdujące się w nich magnesy pomagają zwierzęciu w łatwy sposób otworzyć klapkę, a gdy nie jest ona używana, pozostaje dzięki nim bezpiecznie zamknięta.

Droższe, elektryczne klapki dla psów można w zaawansowany sposób zaprogramować: system składający się z klapki dla psów z czujnikiem i chipem sprawia, że klapka „rozpoznaje” określone psy i otwiera się dopiero po zbliżeniu się danego zwierzęcia. Uniemożliwia to dostęp do domu niepożądanym psom, kotom z sąsiedztwa lub dzikim zwierzętom. W niektórych modelach można również ustawić czasy wejścia i wyjścia lub kierunek dostępu – na przykład tak, aby pies do określonej godziny mógł wejść do domu, potem jednak nie mógł go już opuścić. Niezbędny chip może być noszony na obroży, natomiast w przypadku zaczipowanych zwierząt wykrywany jest chip im wszczepiony. Znani producenci klapek dla psów to Staywell, Sure Flap czy Dorel.

 

Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 7 odpowiedzi.