Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Legowisko dla psa w sklepie online Maxi Zoo

Spanie jak na chmurce – legowisko dla psa jako komfortowy mebel

Łóżko pana lub pani jest jednym z niewielu miejsc w domu, które dla psów powinno stanowić tabu. Nie chodzi tu tylko o względy higieniczne. Pozwalanie psom na wchodzenie do łóżka właściciela u niektórych z nich może prowadzić do poważnych sporów w kwestii praw do posiadania wygodnego legowiska. Aby do tego nie doszło, a jednocześnie aby można było zapewnić psu najlepszy możliwy komfort snu, należy sprawić mu własne łóżeczko. A propos: jako miejsce do spania dla czworonoga dostępne są także legowiska dla psów do użytku zewnętrznego, legowiska ortopedyczne oraz legowiska do samochodu, a także dla psów.

Jak często należy myć legowisko dla psa?

Legowiska dla psów stanowi ewolucję klasycznego kosza dla psów: centralne wypełnienie jest otoczone wyściełanym zgrubieniem, ewentualnie z wejściem. Wypełnienie może leżeć luźno w oddzielnej wyściełanej konstrukcji ramowej lub być z nią na stałe połączone. Asortyment modeli jest szeroki. Od przytulnych łóżeczek do luksusowych legowisk dla psa dużych w rozmiarze XXL – taki wybór zaspokoi wszystkie wymagania. Te „koszykowe” miejsca do leżenia są bardzo wygodne, pies może przytulić się do podwyższonych, a przy tym miękkich krawędzi. Nie da się jednak uniknąć tego, że wszystkie tekstylne powierzchnie mające kontakt z ciałem psa z czasem zaczną przyciągać brud: sierść zwierzęca, ślina i brud z łap obciążają materiał. Dlatego też zaleca się zdejmowanie poszewek z poduszek i wypełnień oraz mycie ich zgodnie z instrukcją. Wcześniej należy wszystkie poszewki odkurzyć: ochroni to Państwa pralkę. Alternatywnie można włożyć koc dla psów do legowiska jako „pościel” i regularnie go wymieniać. Pozwala to wychwycić dużą część codziennego brudu.

Kompletne czyszczenie legowiska dla psów jest niezwłocznie konieczne przy każdym rodzaju zakażenia pasożytami: pchły między swoimi posiłkami z krwi chętnie przebywają w wypełnieniach i mogą skrywać się w legowisku dla psów.

Jak duże powinno być legowisko dla psów?

Rozmiar miejsca do spania dla psa powinien być zgodny z wielkością Państwa czworonoga. Na legowisku dla dużych psów Jack Russell Terrier będzie czuł się zagubiony, a na zbyt małym legowisku owczarek australijski nie będzie mógł swobodnie się wyciągnąć. Należy również zwrócić uwagę na wysokość wejścia, pies nie powinien być zmuszony do wspinania się, aby dotrzeć do swojego miejsca do spania.

Gdzie położyć legowisko dla psów?

Lokalizacja legowiska dla psów musi być dobrze wybrana. Ostatecznie zarówno dla psów, jak i dla ludzi miejsce do spania jest takim miejscem, w którym chcą czuć się bezpiecznie.

  • Unikać przeciągów: Umieszczenie legowiska dla psów w miejscu, w którym panuje przeciąg, grozi przeziębieniem i zapaleniem spojówek.
  • Dotrzymać psu towarzystwa: Psy śpią najlepiej w kręgu swojego stada. Należy umieścić legowisko dla psów w pokoju, w którym często Państwo przebywają.
  • Trzymać odstęp: Psie legowisko nie powinno znajdować się na środku przejścia: jeśli regularnie przechodzą Państwo blisko miejsca do spania, za każdym razem będzie to budzić psa.
  • Zrównoważona temperatura i wilgotność powietrza: Należy unikać bezpośredniego promieniowania słonecznego lub bezpośredniej bliskości ogrzewania.

Nasz sklep online oferuje modele o różnych wymiarach, pochodzące od znanych producentów, takich jak Trixie, AniOne, Dogs Creek, Hunter, Silvio Design i wielu innych.

Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 6 odpowiedzi.