Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Smycz i obroża dla psa w sklepie online Maxi Zoo

Obroże treningowe i spacerowe

Co jest lepsze? Szelki czy obroża dla psa czy szelki? To pytanie podzieliło ludzkość. Są oczywiście rasy, dla których bez wątpienia dużo lepszym rozwiązaniem będą szelki. W przypadku buldogów, które z natury mają krótki układ oddechowy, szelki będą np. w mniejszym stopniu blokowały oddech. Wybór należy jednak zawsze do właściciela. Oprócz wytrzymałych obroży ze skóry dostępne są również inne modele spełniające m.in. funkcje ochronne.

Jakiej obroży potrzebuje mój pies?

Często spacerują Państwo po ciemku ze swoim czworonogiem? Obroża odblaskowa lub z podświetleniem LED sprawi, że Państwa pupil będzie bezpieczny w warunkach słabej widoczności oraz z łatwością będzie można go zauważyć nawet w nocy. Obroża dla psa przeciw pchłom i kleszczom chroni przed atakiem pasożytów. Również na potrzeby treningu i wychowania można znaleźć najróżniejsze wyposażenie, takie jak obroża antyszczekowa czy też modele zapobiegające ciągnięciu na smyczy.

Z jakiego materiału powinna być wykonana obroża dla psa?

Do produkcji obroży wykorzystuje się zazwyczaj dwa rodzaje materiałów: skórę lub włókna sztuczne takie jak nylon albo biothane. Rozwiązaniem pośrednim są produkty nylonowe z podbiciem skórzanym. Obroże z nylonu są odporne na zabrudzenia, mają przyjemną fakturę, są chętnie noszone przez psy oraz niezwykle odporne na przetarcia. Coraz większą popularnością cieszą się również obroże z materiału biothane, który z wyjątkową skutecznością odpiera zabrudzenia oraz wilgoć, jest antybakteryjny i bardzo wytrzymały. Klasyczne obroże skórzane z okuciem lub tłoczeniem wyglądają bardzo dostojnie, są również bardzo trwałe, jednak podobnie jak inne produkty ze skóry wymagają określonej pielęgnacji. 

Jak dobrać właściwą obrożę dla danego psa?

Obroża musi być wielkościowo dopasowana do konkretnego psa. Tego typu produkty dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu nawet właściciele najmniejszych czworonogów i szczeniąt będą mogli znaleźć odpowiedni model dla swojego pupila. W przypadku obroży dla szczeniąt należy pamiętać, że powinna być ona miękko wykończona, aby maluchy mogły łatwiej przywyknąć się do nowego uczucia. Większość hodowców przyzwyczaja szczeniaki do obroży już od pierwszych tygodni życia.

Jakie jest prawidłowe ułożenie obroży na ciele psa?

Obrożę można dowolnie regulować przy wykorzystaniu zapięć ze sprzączkami lub zatrzasków, dzięki czemu możliwe jest indywidualne dopasowanie jej długości. Niemniej jednak podczas zakupu obroży należy wziąć pod uwagę obwód szyi, aby produkt był dobrze dobrany. W tym celu należy zmierzyć szyję psa przy pomocy centymetra. Jeśli nie mają Państwo miarki pod ręką, można również użyć sznurka, a następnie odmierzyć odpowiednią długość przy pomocy metrówki. Należy pamiętać, że obroża dla psa nie może być zbyt wąska, aby w chwili pociągnięcia nie wpijała się psu w szyję. Nie powinna być jednak również zanadto szeroka – takie obroże są często zbyt ciężkie i niewygodne. W naszym sklepie online odnajdą Państwo smycz i obrożę dla psa producentów takich jak Trixie, MORE FOR, Hunter, AniOne, Beaphar oraz inne akcesoria spacerowe, takie jak szelki, kagańce i woreczki na odchody.

 

Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 16 odpowiedzi.