Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Pielęgnacja sierści psa: Niezbędne narzędzia

Pielęgnacja sierści psa jest niezwykle ważna z wielu powodów. Jednym z najważniejszych jest fakt, że pupil czuje się bardziej komfortowo, gdy jego sierść jest wyszczotkowana. Skołtuniona może być idealnym miejscem do rozwoju dla wszelkich kleszczy, roztoczy i pcheł, co powoduje szczypanie i swędzenie. Poza tym warto pamiętać, że czesanie pomaga usuwać stare włosy, umożliwiając wzrost nowych.

Pielęgnacja sierści u psów krótkowłosych

Krótka sierść jest o wiele łatwiejsza w pielęgnacji i wymaga mniej uwagi. Nadal jednak należy pamiętać o regularnym szczotkowaniu. Czesz pupila pod włos, a kąpiele wykonuj co 5-6 tygodni.

Pielęgnacja długiej sierści psa

Psu o długiej sierści należy poświęcać więcej uwagi. Wymaga codziennego czesania oraz kąpieli co 2-3 miesiące. Nie należy zapominać także o regularnych wizytach u fryzjera. Szczególnej pielęgnacji pupil wymaga w okresie linienia.

Jak czesać psa?

Technika czesania może nieco różnić się między rasami. Jest to spowodowane różnymi rodzajami sierści występującymi u pupili. Jednak w przypadku każdego psa należy znaleźć odpowiednie miejsce do wykonywania czesania. Ważne jest, aby zwierzak czuł się zrelaksowany. Poza tym wykonywanie tej czynności w tym samym miejscu będzie sygnałem dla psa, że nadszedł czas na czesanie.

Pielęgnacja sierści psa – o czym warto pamiętać?

Warto pamiętać, że sierść w okolicach oczu powinna być przycinana regularnie. Dzięki temu zapewniamy psu komfort i nie ograniczamy jego pola widzenia. Szczególną uwagę zwróć również na włosy pojawiające się w okolicach łap. Pamiętaj jednak, aby nigdy nie ucinać psu wąsów!

Jakich narzędzi używać do czesania psa

Rodzaj używanego narzędzia zależy przede wszystkim od rasy oraz od długości i rodzaju sierści pupila. W naszym sklepie internetowym MAXI ZOO z łatwością znajdziesz narzędzia dostosowane do wymagań Twojego psa. Jeżeli ma krótką sierść, postaw na miękką szczotkę do wyczesywania sierści oraz grzebień, który pozwoli usuwać pozostałe włosy. W przypadku długowłosych psów warto również zaopatrzyć się w trymer.

Filtr
usuń wszystkie
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 47 odpowiedzi.