Bezpłatna wysyłka  od 99 zł.  osiągnięto
45 dni na darmowy  zwrot
Ponad  9.000 produktów
Wysyłka jest teraz bezpłatna.

Zabawki dla ptaków w sklepie online Maxi Zoo

Zabawki dla ptaków: emocje, zabawa i rozrywka dla ptaków hodowanych w klatkach

Nie ulega wątpliwości, że wiele gatunków ptaków cechuje się wysoką inteligencją. Do szczególnie sprytnych przedstawicieli tej grupy należą kruki, papugi i papużki. Przejawia się to między innymi w tym, że lubią zajmować się przedmiotami. Aby zaoferować swoim inteligentnym współlokatorom stymulację intelektualną, najlepiej więc udostępnić im różne zabawki. W naszym sklepie online znajdziesz szeroki wybór zabawek i placów zabaw dla ptaków, od producentów AniOne, Trixie, Quiko czy fit+fun.

Czym bawią się ptaki?

Generalnie zabawką dla ptaków może być wszystko, co uda im się znaleźć i co wyda im się wystarczająco interesujące. Papużka falista przechadzająca się po biurku z pewnością zainteresuje się więc spinaczami do papieru. Do typowych ptasich zabaw należy też gryzienie papieru lub buszowanie w roślinach domowych. Dlatego musisz zawsze „mieć oko” na swoje ptaki, aby nie narażały się one na niebezpieczeństwo. Najlepiej więc zapewnić im odpowiednie zabawki:

  • Wiszące przedmioty: ptaki uwielbiają badać lub rozbierać na kawałki gwintowane elementy drewniane. Drewno, korek, skóra, muszle lub kulki z wikliny mają różne faktury, które zachęcają do eksploracji. A ponieważ rozpoznają one znacznie więcej kolorów niż ludzie, zabawki dla ptaków mogą być kolorowe — zwróć jednak uwagę na to, aby były pomalowane nietoksycznymi farbami i wybierz skórzane paski pasujące rozmiarem do wielkości ptasiego dzioba. Włókna ze sznurków mogą w razie połknięcia powodować problemy z układem trawiennym.
  • Dzwonki i grzechotki: przedmioty, które wydają dźwięk, są również bardzo popularne jako zabawki dla ptaków.
  • Obręcze: połączone ze sobą obręcze i łańcuchy są naprawdę ekscytujące: można się na nie wspinać i dziobać. Koniecznie unikaj jednak metali zawierających cynk lub ołów. Ogniwa łańcucha powinny odpowiadać rozmiarowi ptaków, tak aby nie zwierzęta zaplątywały się w nie nóżkami.
  • Ażurowe kulki: wiele ptaków lubi nosić te lekkie puste kulki lub turlać je po powierzchni.
  • Drabinki, obręcze i huśtawki dla lubiących ruch ptaków stanowią bardziej sprzęt gimnastyczny niż zabawki.

Czy mogę bawić się ze swoimi ptakami?

Możliwość zabawy z ptakami zależy od ich charakteru i poziomu zaufania wobec Ciebie. Ptaki lubią bawić się w piłkę lub przeciąganie liny, papugi chętnie uczestniczą także w ćwiczeniach inteligencji, tj. chowanie przysmaków w trudno dostępnych miejscach. Szczególnie popularną ptasią zabawą jest też zrzucanie na podłogę lub wyrzucanie z klatki przedmiotów, które ludzie muszą za każdym razem podnosić.

Co nie nadaje się na zabawki dla ptaków?

Kiedyś powszechnym wyposażeniem klatek dla ptaków były lusterka i plastikowe figurki ptaków z efektem „wańki wstańki”. Nie są one dobrymi zabawkami dla ptaków: zarówno sztuczne ptaki, jak i odbicia w lustrze promują zaburzenia zachowania — ptakom wydaje się, że widzą innego osobnika swojego gatunku. Upewnij się również, że zabawka jest powieszona tak, aby Twój pierzasty przyjaciel się w nią nie zaplątał, nie zablokował ani nie udusił. Zasadniczo odradzamy używanie sznurków i sizalu. Ptaki wyskubują z nich drobne włókna, które mogą prowadzić do poważnych zapaleń wola i zaparć. Dobra zabawka dla ptaków powinna być połączona i zamocowana rzemieniami. Ogólnie rzecz biorąc, należy minimalizować kontakt ptaków z plastikiem, by nie połykały żadnych fragmentów ani małych części zabawek. 

 
Filtr
usuń wszystkie

Dla zapytania “” znaleźliśmy 19 odpowiedzi.